REKLAMA

Wójt już nie zniszczy wiaduktu

Wiadukt w Dzikowcu uratowany. Linia jest w rękach marszałka.

Gminni radni wyrazili zgodę na dokonanie darowizny nieruchomości położonych w obrębach Dzikowca, Woliborza i Nowej Wsi Kłodzkiej. Uzasadnienie podjętej uchwały o darowiźnie było proste. Przekazane nieruchomości i działki stanowią odcinki po zlikwidowanej linii kolejki wąskotorowej na trasie Kolei Sowiogórskiej, łączącej kiedyś Dzierżoniów ze Ścinawką Śr. Znajdują się na niej 3 wiadukty w Dzikowcu i jeden w Nowej Wsi Kłodzkiej. Teraz cel jest prosty: odbudowa i uruchomienie nieczynnej i zlikwidowanej linii kolejowej. Mają się tym zająć władze Województwa Dolnośląskiego, do których trafiła darowizna. W sumie przekazane tereny i wiadukty warte są ok. miliona złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wójt już nie zniszczy wiaduktu

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×