REKLAMA

Jak bada się materiał genetyczny w laboratorium?

Oto informacja z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

W każdy etap badania laboratoryjnego zaangażowany jest konkretny pojedynczy człowiek – pracownik laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Jak wygląda proces wykonywania badania w kierunku koronawirusa?

Zarejestrowanie, czyli wprowadzenie próbki w system, to żmudne spisanie wszystkich danych: godziny i daty pobrania, danych personalnych pacjenta, danych lekarza zlecającego badanie, danych podmiotu leczniczego, z którego dotarła próbka. Nie musimy wspominać, że dodatkowym utrudnieniem jest nieczytelne pismo i często niepełne dane na zleceniu.

⬇️⬇️⬇️I co dalej?

Potem następuje proces diagnostyczny: izolacja z materiału pobranego od człowieka, ekstrakcja materiału genetycznego wirusa po jego ostateczną identyfikację. Następnie przychodzi czas na weryfikację i autoryzację wyników a sprawę zamyka sporządzenie sprawozdania i wysłanie wyniku do podmiotu zlecającego. Całości towarzyszy stres, ogromne poczucie odpowiedzialności, napięcie i narastające zmęczenie…

Pracujemy na maksymalnych obrotach 24 h.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jak bada się materiał genetyczny w laboratorium?

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×