REKLAMA

Zalewowi susza niegroźna

foto: polska-org.pl

Wody w radkowskim zalewie już nie zabraknie.

- Inwestycja jest istota dla utrzymania właściwego poziomu wody w zalewie, a także jej czystości - ocenia Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Dotychczas bazowaliśmy tylko na jednym z potoków ze strony Czech, a teraz możemy spokojnie patrzeć w przyszłość. Na pewno przez kilkadziesiąt lat nie będzie takiej sytuacji jak trzy. czy cztery lata temu, kiedy poziom wody na zalewie obniżył się do ok. 1 metra i w wyniku suszy jej zwyczajnie nie było – zapewnia Bednarczyk. Kolektor kosztował 250 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zalewowi susza niegroźna

Obrazek użytkownika hektor
  • hektor
  • 02-07-2020

Nie mieszkam w Radkowie,nie mieszkam w tej gminie ale na poczynania Pana Bednarczyka patrze z podziwem.Brawo.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×