REKLAMA

Była zakonnicą, jest dyrektorem

foto ilustracyjne pixabay.com

Siostra Dorota Oporska, która była dyrektorką szkoły społecznej działającej w ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne dla dzieci niepełnosprawnych w Ścinawce Dolnej została dyrektorem szkoły w Wambierzycach.

Siostra Dorota odeszła z zakonu, a następnie wystartowała w konkursie na dyrektora gminnej szkoły w Wambierzycach. I go wygrała. Z kolei Małgorzata Ciechanowicz szkołą zarządzała 18 lat, od 1 września 2001 r. Nie chciała jednak dalej piastować tej funkcji i nie wystartowała w nowym konkursie. - Wszyscy dyrektorzy musieli stanąć do konkursu, jeśli chcieli, bo konkurs był rozpisany we wszystkich szkołach - przypomina Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. Konkursy wygrali trzej dotychczasowi dyrektorzy szkół w Radkowie, Ścinawce Dol. i Ścinawce Śr. otrzymując poparcie praktycznie maksymalne ze stromy członków komisji konkursowych. Inaczej było w Wambierzycach. Tam wygrała Dorota Oporska. - Była kandydatura z zewnątrz tylko jedna i wybrano jednogłośnie Dorotę Oporską - komentuje sprawę burmistrz Jan Bednarczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Była zakonnicą, jest dyrektorem

Obrazek użytkownika nr 2
  • nr 2
  • 12-09-2019

Czy książę Jan z Geesu zadowolony z wyborów?

Fot. FB Wojciech Murdzek // Ministrowie Wojciech Murdzek i Michał Dworczyk

We wtorek, 7 lipca, podpisana zostanie umowa inwestycyjna pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. a Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na realizację inwestycji pod nazwą „Euro-Park Ząbkowice”.

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×