REKLAMA

Spotkanie w sprawie S8

Samorządowcy powiatu kłodzkiego nie popierają budowy S8 w wariancie A2

Fot. FB/Michał Piszko

W sobotę w budynku Kukułki odbyło się kolejne spotkanie dotyczące S8. Dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła dane dotyczące wariantów A2 i A4. Wypowiedział się także przedstawiciel mieszkańców, który podkreślał, że wariant A2 jest nie do przyjęcia. - Poprowadzenie w ten sposób ekspresówki doprowadzi do zniszczenia walorów turystycznych regionu, będzie miało duże negatywne konsekwencje społeczne, zrujnowane zostaną wsie, przez które będzie przebiegać droga. Przypominam, że samorządowcy powiatu kłodzkiego wyrazili swe stanowisko w tej sprawie. Nie popieramy budowy S8 w wariancie A2 - napisał na swoim profilu na Facebooku burmistrz Michał Piszko.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Spotkanie w sprawie S8

Obrazek użytkownika Tadeusz
  • Tadeusz
  • 06-07-2020

Wariant A2 z korzyścią dla Kłodzka = rozwój. Wariantu, A4, jest to dobre rozwiązanie dla miasta Bardo w okresie zimowym ale w kolejności wpierw (wcześniej) korytarz A2. Warto ujrzeć i widzieć jak rozwiązują takie sprawy w Cechach. Przykład A2 jest kopią rozwiązań z Czech - oczywiście po wybudowaniu obwodnicy dla miasta. Daleko nie trzeba szukać (tranzyt E65) są to sprawdzone rozwiązania i potrzebne w logistyce transportowej a także do sprawnej komunikacji. W zarządzie GDDKiA pracują wybitni fachowcy wiedzą co robią - dobre podejmują decyzje, trzeba im zaufać.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×