REKLAMA

Książki ze żłobka dla chorych

foto: pixabay.com

Jest akcja, jest mobilizacja i wspólne działanie. Fundacja zaczytani org. Prowadzi Wielką Zbiórkę Książek, które następnie trafią do placówek medycznych w całej Polsce. W akcję zaangażował się żłobek „Baśniowe Wzgórze” z Ludwikowic Kł.

Fundacja prowadzi szereg działań, a od 2013 r. promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych w całej Polsce. Do tej pory udało się zebrać ponad milion książek. Do tegorocznej akcji dołączył żłobek „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach Kł.
- Emitują w telewizji spoty reklamowe tej akcji i tak pomyślałam, że będzie to świetny pomysł na to, aby można było w jakiś sposób wesprzeć dzieci lub choć trochę się z nimi zsolidaryzować w ich ciężkich chwilach – mówi nam Kamila Domagalska, dyrektor Żłobka Publicznego „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach Kł. – Książki które my tutaj zbieramy zostaną przekazane do szpitali i różnych domów pomocy społecznej, wszędzie tam gdzie są pacjenci, gdzie na oddziałach przebywają chore dzieci. Fundacja będzie otwierać biblioteki w szpitalach lub doposażać już te istniejące – dodaje dyrektor placówki.
Dwa kartony już są
Akcja trwa od niedawna, a żłobek w Ludwikowicach ma już dwa kartony książek, które po 26 maja pojadą w różne części Polski.
- Książek cały czas przybywa. Dzieci i rodzice bardzo chętnie je przynoszą i bardzo się w tę akcję zaangażowali – mówi dyrektor placówki. – Na koniec akcji książki zostaną zapakowane w pudła i dostarczone do Wrocławia (my mamy tu najbliżej), do wyznaczonych przez fundację placówek – mówi Kamila Domagalska.
Każdy, kto chciałby podzielić się swoimi książkami z chorymi ma czas do 26 maja i może je przynieść do żłobka „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Książki ze żłobka dla chorych

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×