REKLAMA

Pozostanie dwunastu

foto: ilustracyjne

Tylko jeden dodatkowy funkcjonariusz zasilił w ubiegłym roku szeregi straży miejskiej. Jak będzie w tym roku?

Umundurowanych strażników miejskich mamy dziś jedenastu. Jest też jeden pracownik cywilny obsługujący miejski monitoring. A to oznacza, że w ubiegłym roku noworudzka Straż Miejska powiększyła się o jeden etat. - W tej chwili mamy pełny stan i o kolejnym powiększeniu liczby strażników na razie nic się nie mówi - przyznaje Mirosław Kalitowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Nowej Rudzie. Strażnicy pracują na trzy zmiany po 8 godzin. Przedział wiekowy naszych strażników to 38-50 lat. Są wśród nich dwie kobiety. - Założeniem na 2019 rok było powiększenie Straży Miejskiej o jeden etat i to zostało zrealizowane. W 2020 roku takich planów nie ma - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Mamy niewystarczającą liczbę środków w budżecie i wiele innych potrzeb, a niestety dochody są coraz mniejsze z powodu działań rządu - dodaje Kiliński. Czy to oznacza, że w tym roku strażnicy miejscy o podwyżkach mogą tylko pomarzyć? - Tego jeszcze na ten moment nie wiem - przyznaje burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Pozostanie dwunastu

Obrazek użytkownika PIS
  • PIS
  • 15-01-2020

PiS wam przykreci srubke !!Pujdziecie urzedasy w skarpetkach Ha Ha

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

O najnowszej książce „Miłość leczy rany”, jej głównym bohaterze Unkasie, rozmowach przez więzienne kraty, a także o przyjeździe do Srebrnej Góry, z pisarką Katarzyną Bondą rozmawiała Karolina Golak.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×