REKLAMA

Akademia bez dotacji

foto: pixabay.com

Akademia Młodego Artysty nie dostanie dotacji na wymianę pieca. Właściciele placówki nie widzą jednak problemu, żeby sfinansować tę inwestycję z własnych pieniędzy.

- Dotacja udzielona zostanie dla 5 mieszkań, nie dla 8 – informuje Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu. Oznacza to, że Akademia Młodego Artysty z siedzibą przy ul. Żeromskiego 3 w Nowej Rudzie nie otrzyma dofinansowania na wymianę ogrzewania. Koszty tej inwestycji będzie musiała pokryć z własnej kieszeni. - Jeżeli administrator poinformowałby nas wcześniej, że może być jakikolwiek problem z dofinansowaniem to od samego początku sami pokrylibyśmy koszty. Dla nas to nie byłby problem – zapewnia Bożena Łaba, dyrektor Akademii Młodego Artysty. Przypomnijmy, że problem pojawił się wraz z możliwością uzyskania dofinansowania na wymianę ogrzewania. Wniosek o udzielenie dotacji celowej, wspólnota mieszkaniowa złożyła jako zadanie rozpoczęte 26 lutego 2018 r. Kwota dotacji to 45 tys. zł. Tomasz Labens jeden z lokatorów budynku przy ul. Żeromskiego twierdził, że prawnie akademia dotacji nie powinna otrzymać.
- W księgach wieczystych nie został zmieniony sposób użytkowania lokali. Wciąż widnieją tam, jako lokale mieszkalne, a nie mieszkalno -usługowe – mówi Tomasz Labens. – Właściciele przedszkola nie zgłosili przekształcenia lokali do ksiąg wieczystych. Dlaczego mają starać się o dofinansowanie jako lokale mieszkalne skoro prowadzą tam działalność? Dostają i dotacje na każde dziecko i do tego korzystają z dofinansowania, a ono przecież jest skierowane do osób prywatnych nie do firm – dodaje.
Będą zmiany
Zgodę na zmianę sposobu użytkowania lokalu akademia dostała od starostwa. Cała sprawa rozbiła się o wydział ksiąg wieczystych, bo tam wszystkie lokale w budynku przy ul. Żeromskiego 3 określone są jako lokale mieszkalne. - Gdy dokonywaliśmy zmiany w starostwie nie otrzymaliśmy żadnej informacji o konieczności dokonania zmian w księgach wieczystych, a dopytywaliśmy czy ten proces wymaga jakiś dalszych postępowań – tłumaczy dyrektor Łaba. – Nie otrzymaliśmy żadnych informacji na stan czasowy i prawny kiedy to robiliśmy, że wymagana jest zmiana wpisu w księgach wieczystych. Pozostawał to lokal mieszkalny, a nie usługowy i usłyszeliśmy, że nie ma takiej konieczności. Być może w ciągu ostatnich lat coś się zmieniło i my się dowiemy. Jeżeli taki wpis jest wymagany to my go dopełnimy – deklaruje Bożena Łaba.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Akademia bez dotacji

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×