REKLAMA

Stronie Śląskie: 120 km tras narciarskich w Górach Bialskich

Stronie Śląskie: Góry Bialskie pokryły się grubą warstwą śniegu i czekają na narciarzy

Fot. CETiK Stronie Śląskie

Stronie Śląskie: Najdłuższa sieć tras dla biegaczy narciarskich na terenie powiatu kłodzkiego. Góry Bialskie czekają na miłośników biegówek.

Stronie Śląskie: W Górach Bialskich są świetne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Zobacz, które trasy są otwarte. 

 

Stronie Śląskie: 120 km tras narciarskich w Górach Bialskich

 

Warunki

Jak informuje Paweł Dywański z Gminy Stronie Śląskie, na trasach w Górach Bialskich jest od 20 do 60 cm śniegu. Przygotowanych zostało około 120 km tras dla biegaczy narciarskich po polskiej i czeskiej stronie. Warunki do uprawiania narciarstwa biegowego są od dobrych po bardzo dobre. Na początkowych odcinkach - od parkingu w Bielicach górnych na Czarnym Dukcie i w Dolinie Białej Lądeckiej można napotkać na utrudnienia w postaci rozdeptanych i rozjeżdżonych odcinków śniegu. Ktoś zorganizował kulig dla dzieci. Dodatkowo parkujące auta poniszczyły nawierzchnię. 

 

Dostępne trasy

Przygotowane są następujące trasy: Dolina Białej Lądeckiej, Biały Spław, Dukt nad Spławami, Wielki i Mały Szengen, Droga Rezerwatowa, Czarny Dukt, Nowa Morawa - Przełęcz Sucha (Droga Marianny), Pralinka, Magistrala, Pohadka, szlak do Petrikova, szlak do Ostrużnej, trasa Paprsek - Velke Vbrno. Za utrzymanie tras w Górach Bialskich na polsko - czeskim pograniczu odpowiadają dwa ratraki z Snowpark Paprsek oraz jeden Gminy Stronie Śląskie - Miś. Stronie Śląskie mogą pochwalić się najdłuższą siecią tras biegowych w Powiecie Kłodzkim.

Mapa do tras narciarstwa biegowego znajduje się na stronie www.bilestopy.cz 

Natalia Kołodziej, inf. i fot. CETiK Stronie Śląskie 

 

Dagmara Kaźmierska, Królowa Życia robi zakupy w Kłodzku z ekipą TTV - Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia i film

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Stronie Śląskie: 120 km tras narciarskich w Górach Bialskich

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Kłodzko. Radni zdecydowali o udzieleniu pożyczki dla kłodzkiego PKS-u. Czy dzięki temu uda się go uratować?

Szczepienia w Powiecie Kłodzkim zaczęły się pod koniec grudnia. Ilu mieszkańców zaszczepiono do tej pory?

Fot. Zieleniec Ski Arena

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim informują o swoich decyzjach wobec dalszych obostrzeń.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×