REKLAMA

PASIEKA U STAROSTY

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Ule umieszczone zostały na tarasie widokowym budynku Starostwa w Kłodzku. W skład pasieki wchodzą 3 zamieszkane ule, gdzie liczba pszczół w jednym, może dochodzić nawet do 40 tysięcy sztuk.

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku mi.in z inicjatywy Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia powstała pasieka pod nazwą PASIEKA U STAROSTY. Ule umieszczone zostały na tarasie widokowym urzędu. W skład pasieki wchodzą 3 zamieszkane ule, gdzie liczba pszczół w jednym, może dochodzić nawet do 40 tysięcy sztuk. Tak pracowita armia jest w stanie w bardzo dobrym roku, zebrać nawet do 35 kg miodu w jednym ulu. Do tego obok budynku starostwa znajduje się park im. Weroniki Kumko - sławnej propagatorki i instruktorki pszczelarstwa na Ziemi Kłodzkiej.

Ku zaskoczeniu wszystkich, po przeprowadzonych przez naukowców na całym świecie badaniach, miód pozyskany z pasiek w miastach jest często o wiele razy zdrowszy niż na wsi. Zjawisko to tłumaczy się, nie stosowaniem nawozów w mieście. Okolica starostwa obfituje w rosnące w przewadze drzewa lipowe.

Pierwsze miodobranie w starostwie zakończyło się sukcesem. Osobiście w procesie pozyskiwania miodu brał udział starosta. Pozyskany miód okazał się przepyszny i zostanie przeznaczony m.in na cele promocyjne powiatu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): PASIEKA U STAROSTY

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×