REKLAMA

Wyróżniona przez marszałka

Joanna Zyzda-Kusiakiewicz, dyrektor radkowskiej biblioteki odebrała z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego nagrodę za wybitne osiągnięcie w dziedzinie kultury. Pytamy dyrektorkę, czym się dla tej kultury zasłużyła?

Czym się Pani dla kultury zasłużyła?
Całe moje życie zawodowe związane jest z działalnością kulturalną. A tak się składa, że jak się „robi w kulturze” i chce się to robić dobrze to nie zostawia się spraw służbowych za progiem swojej instytucji. I tak właśnie jest ze mną - jak coś robię to na 100%. Inaczej nie ma sensu. Nagroda Marszałka została mi przyznana i jest oceną mojej pracy w bibliotece w Radkowie.

Od jak dawna jest Pani związana z kulturą? Zarówno tą radkowską, ale nie tylko.

Z kulturą związana jestem już ponad 20 lat. Po ukończeniu studiów wyższych bibliotekoznawczych oraz podyplomowych pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim pracowałam jako instruktor w Kłodzkim Ośrodku Kultury gdzie zajmowałam się organizacją takich imprez jak Salon Sztuki i Salon Sztuki Nieprofesjonalnej, Międzynarodowe Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej, Gitariada, Kłodzkie Wieczory Artystyczne, Wieczory Ratuszowe, czy festyn „Kłodzkowanie”. Z KOK-u przeniosłam się do Urzędu Miasta Kłodzka, gdzie odpowiedzialna byłam m.in. za imprezy plenerowe towarzyszące Finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Dniom Kłodzka oraz corocznym obchodom świąt państwowych tj. 3 Maja, 15 Sierpnia i 11 Listopada. Podczas pracy w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku organizowałam i prowadziłam spotkania autorskie w ramach cyklu - o zasięgu powiatowym -”Spotkań z Twórcą”, zainicjowałam i prowadziłam zajęcia nauki obsługi komputera dla seniorów (kontynuowane do dzisiejszego dnia przez obecnych pracowników biblioteki) oraz Klub Koneserów Kina dla seniorów. I wreszcie jako dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radków odpowiadam za organizację i inicjowanie wszelkich cyklicznych działań muzycznych (o zróżnicowanym charakterze). Jestem osobą prowadzącą prawie wszystkie te działania (m.in. Wambierzyckie Spotkania Muzyczne im. Ignaza Reimanna, cykl koncertów „Festiwal Kwiatów”, Sudeckie Dni Muzyki Chóralnej w Tłumaczowie/ Wambierzycach, Przegląd Młodych Organistów w Broumovie/ Wambierzycach. Jestem także pomysłodawcą, koordynatorem i realizatorem licznych projektów kulturalnych - zarówno dofinansowanych przez Unię Europejską, jak i z funduszy Ministerstwa Kultury. Z tym, że tutaj to już nie sama, a z moimi niepowtarzalnymi i wspaniałymi pracownikami.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyróżniona przez marszałka

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×