REKLAMA

Koncert 'Opera w salonie'

Kolejny koncert z cyklu Muzyka Dawna - Persona Grata na Zamku Sarny

Tym razem Wolfgang Amadeusz Mozart i Johann Schobert w mistrzowskim wykonaniu orkiestry Arte dei Suonatori i Martina Gestera.

Mozarta nie trzeba nikomu przedstawiać. Natomiast Schobert to twórca szerzej nieznany, jednak bezsprzecznie zasługujący na uwagę, właśnie odkrywany przez muzyków zespołu (którzy niedawno wrócili ze Strasbourga, gdzie dokonali płytowych nagrań jego tria i kwartetów fortepianowych).

Schobert był Ślązakiem z urodzenia, a Paryżaninem z wyboru. Zachwycony nowym wynalazkiem - fortepianem - zasłynął w swoich czasach jako jeden z pierwszych koncertujących pianistów. Jego karierę w wieku 32 lat przerwało tragiczne zdarzenie - wraz z całą rodziną zmarł w wyniku zatrucia grzybami.

Słuchacze koncertu będą mieli okazję, po raz pierwszy w Zamku Sarny doświadczyć brzmienia wczesnego modelu fortepianu z połowy XVIII wieku, wypożyczonego specjalnie na tę okazję z kolekcji Kerstin Schwarz.

Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koncert 'Opera w salonie'

Wiemy, co powstanie w budynku byłego browaru w Radkowie.

Chce przejąć budynek nie patrząc na wydział Ksiąg Wieczystych! Czy przestanie on istnieć?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×