REKLAMA

Kolejarze szykują się do powstania kopalni

foto: pixabay.com

Będzie przebudowa stacji kolejowej w Ścinawce Śr. Polskie Linie Kolejowe szukają wykonawcy. Prace mają się zakończyć przed rozpoczęciem wydobycia węgla.

Kolejarze chcą wydać ze swojego budżetu bagatela ponad 113 milionów złotych. Pieniądze pójdą nie tylko na dworzec w Ścinawce Śr., ale też remont torów na okolicznych liniach kolejowych. W samej Ścinawce Śr. przebudowy doczekają się tory stacyjne o długości ponad 5 kilometrów. Będą zbudowane też dwa nowe rozjazdy, a kolejne 23 wymienione. Wzmocnione będzie również podłoże toru na długości ponad 6 kilometrów. Wyremontowany zostanie wiadukt kolejowy, który zostanie przystosowany do przejazdu ciężkich składów towarowych. - Poprawią się warunki na przejeździe na ul. Kolejowej, na którym zostanie przebudowana nawierzchnia oraz zamontowane będą nowe urządzenia zabezpieczające wraz z systemem monitoringu - zapowiada Bohdan Ząbek z Polskich Linii Kolejowych. To jednak nie wszystko. Odnowiony zostanie też peron nr 2. Nowa, wyższa nawierzchnia peronu ułatwi wsiadanie i wysiadanie pasażerów z szynobusów. Dojście do peronu zostanie dostosowane dla osób o ograniczonej możliwościach poruszania się. - Peron zostanie wyposażony w ławki, gabloty informacyjne, system oznakowania dotykowego - ujawnia Ząbek. Z kolei sprawność i bezpieczeństwo ruchu pociągów na stacji w Ścinawce Śr. zapewni zamontowanie nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, w tym 46 nowych sygnalizatorów oraz nowa blokada szlakowa z systemem niezajętości toru. Z kolei zamontowanie 59 urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów zapewni sprawne kierowanie ruchem na stacji w warunkach zimowych.
Z myślą o transporcie kruszywa Efektem prac będzie usprawnienie ruchu kolejowego na stacji Ścinawka Średnia, na której odprawiane są składy towarowe wywożące kruszywo z pobliskich kopalń. Pociągi te kierowane są w stronę Kłodzka, do dalszej ekspedycji w głąb kraju. Po 17 października będzie wiadomo, jacy wykonawcy chcą się podjąć tego remontu, a co najważniejsze ile chcą za to pieniędzy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Kolejarze szykują się do powstania kopalni

Obrazek użytkownika M
  • M
  • 17-10-2019

Żadnej kopalni nie będzie, ani w Nowej Rudzie ani w Ścinawce ...
Obrazek użytkownika mieszkaniec1
  • mieszkaniec1
  • 22-10-2019

M: Przy takiej niechęci rządzących oczywiście, że nie.

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×