REKLAMA

Powiat Kłodzki. Wielkanoc z limitem gości

Wielkanoc może wyglądać podobnie, jak Boże Narodzenie

Fot. Pixabay

Wielkanoc spędzimy z rodziną? Co na to rzecznik Ministerstwa Zdrowia?

Powiat Kłodzki. Wielkanoc przypada w tym roku na 4-5 kwietnia. Wszyscy zastanawiają się, czy te święta będziemy mogli spędzić w gronie najbliższych. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz był gościem Radia Plus, gdzie został zapytany m.in. o zalecenia, lub też obostrzenia na najbliższe święta Wielkanocy. Podczas rozmowy przyznał, że podczas nadchodzącej Wielkanocy będzie obowiązywał limit gości, podobnie jak w Boże Narodzenie. - Jeżeli chcemy, żeby późna wiosna i wczesne lato były okresem, kiedy obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy koronawirusa będzie coraz mniej, to te święta będziemy musieli spędzić jeszcze tak, jak wcześniejsze święta Wielkiejnocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia. Czyli plus pięć osób spoza gospodarstwa domowego. Na pewno na święta nikt nie będzie zdejmował obostrzeń w tym zakresie - powiedział rzecznik.

 

"Wizyty w kościołach ze święconką raczej powinniśmy sobie odpuścić"

Podobne zdanie na temat zbliżających się świąt ma dr. hab. Tomasz Dzieciątkowski z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - W mojej ocenie Wielkanoc wyglądać będzie podobnie, jak święta Bożego Narodzenia, czyli spotkania dozwolone będą wyłącznie w małym gronie rodzinnym. Wizyty w kościołach ze święconką raczej powinniśmy sobie odpuścić, jednak możemy liczyć, jak myślę, na rozsądnie ograniczone spotkania z najbliższymi - przyznał na łamach portalu Onet.pl dr. hab. Tomasz Dzieciątkowski.  Dodał również, że kolejne fale pandemii, Polacy fundują sobie sami na własne życzenie. - Gdyby ludzie zachowywali choć cień zdrowego rozsądku, to nie musielibyśmy oglądać tych dyskotek organizowanych czy to w Rybniku, czy na swieżym powietrzu w Zakopanem - podkreślił na łamach Onetu dr hab. Dzieciątkowski.

Karolina Golak 

 

SPRAWDŹ, ILE OSÓB ZACHOROWAŁO NA KORONAWIRUSA W POWIECIE KŁODZKIM 9 MARCA

ROK PANDEMII W POWIECIE KŁODZKIM. JAK WYGLADAŁ?

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Wielkanoc z limitem gości

Fot. Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Kłodzko: Dokument pokontrolny w sprawie funkcjonowania rodziny zmarłej Hani będzie liczył ok. 600 stron...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×