REKLAMA

Gaz miał zabić dzieci

foto: pixabay.com

„Zabije wszystko, co się rusza, na co czekacie, ratujcie dzieci” - takie zdanie przeczytał w jednym z e-maili dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Śr. Długo nie myśląc ewakuował uczniów ze szkoły.

Ten dzień (środa, 2 września) był spokojny w szkole do godz. 12:13. Później były już tylko krzyki, nerwy i stres. Wówczas dyrektor szkoły w Ścinawce Śr. odczytał otrzymanego w tym czasie e-maila. Jego treść postawiła na nogi całą szkołę. Nadawca wiadomości poinformował dyrektora, że na terenie szkoły znajduje się piekielnie trujący ładunek gazowy Hades, że zabije wszystko co się rusza, pytając na co czekają i że muszą ratować dzieci. Dyrektor zarządził natychmiastową ewakuację. Łącznie obiekt opuściły 192 osoby. Szkolne pomieszczenia przeszukiwali policjanci wydziału prewencji, kryminalni i jedna osoba z grupy sapersko-minerskiej. Ładunku nie znaleziono, a treść e-maila przesłano do wrocławskiej komendy wojewódzkiej policji do wydziału zajmującego się walką z cyberprzestępczością. Teraz śledczy chcą ustalić, kto był jego autorem.

Nie pierwsza taka akcja

To nie pierwsze takie zdarzenie w gminie Radków. „Wszyscy zginiecie” - takie m.in. zdanie przeczytali w połowie września (czwartek, 17 września) pracownicy radkowskiego ratusza w jednym z e-maili. Chwilę później ratusz został ewakuowany. Identyczny e-mail wysłano również do Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie, ale jego dyrekcja ewakuacji nie zarządziła. Na terenie tych dwóch instytucji również miał znajdować się pakunek z gazem bojowym, paraliżującym. Jak informowali wówczas wrocławscy policjanci, taka informacja wpłynęła tego dnia do kilku instytucji na terenie naszego województwa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Gaz miał zabić dzieci

Mamy 667 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Od jutra zawieszona zostaje stacjonarna działalność lokali gastronomicznych i restauracji

W powiecie kłodzkim mamy dziś 3 nowe zachorowania: 2 w gminie Nowa Ruda i jedno w Gminie Bystrzyca Kłodzka - 1

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×