REKLAMA

Nowa Ruda: Helikopter lądował przy basenie

Nowa Ruda: Dziecko potrzebowało natychmiastowej pomocy.

Fot. Redakcja

Nowa Ruda: Dziecko potrzebowało natychmiastowej pomocy.

Fot. Redakcja

Nowa Ruda: Dziecko potrzebowało natychmiastowej pomocy.

Fot. Redakcja

Nowa Ruda. Na basenie doszło do wypadku. Po poszkodowanego chłopca przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nowa Ruda. Na basenie doszło do wypadku. Z wstępnych policyjnych informacji wynika, że10-latek spadł z wieży skokowej na terenie basenu i został przetransportowany śmigłowcem do szpitala we Wrocławiu. 

Aktualnie nie ma informacji o jego stanie. Na miejscu zdarzenia pracuje noworudzka policja.

AKTUALIZACJA, godz. 17:00:
Nasz reporter ustalił, że chłopiec w wyniku wypadku doznał wstrząśnienia mózgu i innych urazów neurologicznych. 10-latek spadł z drugiego poziomu wieży skokowej na poziom pierwszy.

INFORMACJA BĘDZIE AKTUALIZOWANA!

<<Po godzinie 13:00 w Nowej Rudzie na ulicy Świdnickiej zderzyły się dwa busy>>

<<Zobacz, jak wygląda basen w Nowej Rudzie>>

 

Autor: Zuza K. Wolska

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (14): Nowa Ruda: Helikopter lądował przy basenie

Obrazek użytkownika Kasia
 • Kasia
 • 29-07-2021

Co robią ratownicy jak na wieży skaczą dzieci lat 9,10 11 ....Nie robią nic zero reakcji.Zasłanianie się regulaminem basenu że wieża do skoków jest dostępna od lat 13 jest kpiną.Ratownik jest od tego aby nadzorować przestrzegania regulaminu i zapobieganie wypadkom.W tym momencie ratownicy nie zrobili nic.
Obrazek użytkownika Kasia
 • Kasia
 • 29-07-2021

Co robią ratownicy jak na wieży skaczą dzieci lat 9,10 11 ....Nie robią nic zero reakcji.Zasłanianie się regulaminem basenu że wieża do skoków jest dostępna od lat 13 jest kpiną.Ratownik jest od tego aby nadzorować przestrzegania regulaminu i zapobieganie wypadkom.W tym momencie ratownicy nie zrobili nic.
Obrazek użytkownika H J
 • H J
 • 29-07-2021

Dlaczego szukasz winnego – najłatwiej obarczyć winą ratownika. A co robił opiekun tego dzieciaka – dlaczego nie instruował o ryzyku na jakie się naraża dzieciak wchodząc na drugie piętro wieży. Dlaczego tam nie było osoby odpowiedzialnej regulującą ruchem na tej atrakcji basenowej. Na zdjęciach widać że stało na wieży po 12 osób można było przewidzieć ryzyko wypadku. Wieża do skoków - to nie jest punkt widokowy, powinna być udostępniana po dokładnym zapoznaniu się z zasadami korzystania czyli regulaminem itp.
Obrazek użytkownika Renia Nerkowska
 • Renia Nerkowska
 • 30-07-2021

Przede wszystkim jest ślisko,zarówno na podestach, jak w wodzie, w małym basenie,a gdzie są odpowiedzialni za to ludzie,oddali basen do użytku i mają spokój, to nic,że nie jest wszystko w porządku
Obrazek użytkownika PAblo
 • PAblo
 • 30-07-2021

1. Nie jest pilnowana ilość osób, które jednocześnie przebywają na wieży. Panuje tam chaos organizacyjny. 2. Osób jest dużo więc wszyscy obecni na basenie ratownicy (3?) powinni być w miarę czujni, a jednak za każdym razem jak tam przebywałem to jeden z nich nie mógł oderwać się od komórki. 3. Wieża ma "złe barierki" zabezpieczające. Dzieci, które wchodzą grupą, są "podjarane", że sobie skaczą, kręcą się przez dłuższy czas po podestach skoczni i opierają się o barierki i gadają z kolegami. Jak ktoś jest niski i niefortunnie się oprze to może polecieć piętro niżej. 4. Skocznia mogłaby mieć też poręcze przy swoich schodach 5. Do czasu "ogarnięcia" skoczni powinno się ją zamknąć. ps. Ciekawe czy monitoring obejmuje, basen, skocznie i w jakim zakresie.... może ktoś pomyślał o tym istotnym aspekcie w tym całym pośpiechu otwierania basenu...
Obrazek użytkownika Tomasz
 • Tomasz
 • 30-07-2021

Przeczytałem z uwagą komentarze i zabiorę głos z racji iż pracowałem na tym basenie przez kilka lat w latach 90.Mialem tez okazję teraz odwiedzić obiekt po remoncie przez dwa dni i w dniu wypadku.Przede wszystkim wieża do skoków została zachowana w kształcie od momentu budowy basenu.W latach 70 usunięto jedynie deski do skoków na pierwszym piętrze.Podobno także po wypadku.Jednak nigdy nie znalazłem potwierdzenia tej informacji.Co do pracy obecnych ratowników mam duże zastrzeżenia.Rozumiem że basen posiada swój regulamin i jest w nim mowa o wieku dziecka które może korzystać z wieży.(podobno 13 lat) My mieliśmy w regulaminie 14 lat.Niestety regulamin sobie a życie sobie.Obecnie zauważyłem bierność ratowników na sytuację że na wieży przebywają dzieci poniżej 13 roku życia Brak jakiejkolwiek reakcji.Czy gdyby ratownicy reagowali można by zapobiec wypadkowi ?Uważam że tak.My mieliśmy niejednokrotnie na basenie 2 tys osób i można było zapanować nad wszystkim.Mam nadzieję że ten młody zespół ratowników wyciągnie konsekwencje z tego wypadku.A przede wszystkim ten młody chłopiec dojdzie do zdrowia.
Obrazek użytkownika Seba
 • Seba
 • 30-07-2021

Byłem wczoraj na basenie i tylko stwierdzam tyle GDZIE SA RATOWNICY ???? Za moich czasów też się skakalo z wieży ale przy wejściu stał ratownik i pilnował porządku. Wczoraj jedni skakali z wieży a kilku spod wieży. I niech teraz jeden drugiemu na grzbiet skoczy i co będzie????
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 30-07-2021

Wara od ratowników! od pilnowania dziecka są rodzice!
Obrazek użytkownika Pablo
 • Pablo
 • 30-07-2021

Tak, ale od pilnowania przestrzegania regulaminu i właściwego reagowania gdy to nie jest robione to raczej ratownicy. "Raownik może przerwać skoki w każdym momencie, jeśli uzna zachowanie skaczących za niebezpieczne lub sprzeczne z Regulaminem. 11. Ratownik pełniący nadzór nad skokami z wieży jest uprawniony do weryfikacji wieku osoby korzystającej z wieży i może żądać okazania dokumentu potwierdzającego jej wiek.
Obrazek użytkownika Pablo
 • Pablo
 • 30-07-2021

Osoby naruszające którykolwiek z regulaminów obowiązujących w Kompleksie, łącznie z niniejszym, zostaną usunięte z terenu Kompleksu bez prawa do zwrotu wcześniej uiszczonych opłat. To są zapisy z regulaminu innej pływalni, ale są...
Obrazek użytkownika Knowthatperson
 • Knowthatperson
 • 30-07-2021

1. Ratownicy nie są w stanie zapanować nad tym w jakim wieku wchodzą dzieci na skocznie, codziennie są ci sami ratownicy, pracując po 10 godzin, gdyby była ochrona, albo dodatkowy ratownik lub jakakolwiek osoba pełniąca taki nadzór przy skoczni, to byłaby to inna sytuacja, a że ratowników jest zazwyczaj 4 to nie ma jakichkolwiek szans żeby zapanować nad całym dużym basenem, mierzącym 50 metrów, i pytać dzieci ile maja lat. Na dużym jest tylko 2 i na średnim tez jest 2 ! 2. Są to młodzi ratownicy, którzy zapewne pracują pierwszy raz na takim dużym obszarze i z takom dużą liczba osób, którzy nie zawsze słuchają się ratowników, robią swoje, albo maja jeszcze pretensje. 3. Projekt wieży nie powinien zostać dopuszczony do użytku, jest ona beznadziejnie wykonana. A te barierki to jest już w ogóle porażka. 4. Gdzie są rodzice, którzy puszczają swoje maluchy na takie rzeczy, tak samo jak w wodzie na średnim basenie, gdzie są również niezbyt bezpieczne atrakcje ?! 4 Co do ratowników, to rzadko widziałam, żeby którykolwiek siedział na telefonie, przeważnie to widziałam jak tylko zerknął na telefon, zapewne w celu sprawdzenia godziny.
Obrazek użytkownika H J
 • H J
 • 31-07-2021

Ratownika zadanie to obserwacja lustra wody, i udzielanie pomocy gdy jest tak potrzeba. Natomiast odwracanie uwagi od obserwacji i zajmowaniem się dziećmi wchodząc z nimi w konflikt, to nie jest bezpieczne dla osób pływających w basenie. Przed wejściem młodzieży na wieżę, obsługa basenu w tych pierwszych dniach powinna instruować o zasadach bezpieczeństwa BHP - na pewno nie musi tego robić ratownik to się kłuci z ustawą. Komentarze potwierdzają, że środowisko WOPR ratowników wodnych jest wrogie, uprzedzone, zawistne, oraz nieprzyjazne dla ratowników, kiedy dochodzi do wypadku. Tak więc wchodząc do środowiska WOPR trzeba się poważnie zastanowić, czy warto się narażać na problemy i odpowiadać za ryzykowne działania ludzi itd.
Obrazek użytkownika Dorota
 • Dorota
 • 31-07-2021

Basen Miejski w Nowej Rudzie otwarto 15.lipba2021.po bardzo długiej modernizacji z wieloma przeszkodami gospodarczymi, Pandemii w końcu otwarto .Gospodarze miasta zadbali o uroczyste otwarcie zapraszając wykonawce, miejscowego księdza Proboszcza i wiele innych gości.Obecni byli też zarządcy basenu miejskiego z CTS-u którzy będą gospodarzami tego pięknego w okolicy.Ksiądz Proboszcz dokonał swoją powinność wspominał o historii tego basenu w wspomniał też o CMENTARZU..... dziś po upływie dwóch tygodni po otwarcia,zdarzył się nieszczęśliwy wypadek chłopiec spadł z Trampoliny drugiego poziomu na pierwszy poziom i doznał bardzo poważnych obrażeń ciała,wstanie bardzo ciężkim został zabrany przez LPR do Kliniki we Wrocławiu. Z obserwacji można zauważyć że na tym Basenie Miejskim w Nowej Rudzie nie wypracowano tak do końca troskę o bezpieczeństwo użytkowników kapiących się na tym basenie.Dopuszczono by na Trampolinie znajdowało się zbyt duża ilość ludzi co może zawsze nastąpić nieszczęśliwy wypadek,który miał miał miejsce.Trzymam kciuki za zdrowie tego chłopca.Może po tym nieszczęśliwym wypadku Zarządca tego obiektu z Centrum Turystyczno Sportowego wpadną po rozum do głowy i zwiększą obsadę ratowników i ochronę dla pełnego zabezpieczenia bezpieczeństwa kąpiących.
Obrazek użytkownika Janusz
 • Janusz
 • 01-08-2021

Temat trochę inny ale związany z basenem warto przeczytać komentarze wystarczy wpisać WP wiadomości Wołomin. Tragedia na basenie. 25-latek nie żyje. Bardzo mądrze, ktoś napisał w komentarzach, że, kiedy mówimy o bezpieczeństwie na pływalni to w 80 % jest to rezultat stylu zarządzania przez kierownika pływalni a 20 % pracy ratownika. Ratownik może nie dostrzec wszystkich sytuacji niebezpiecznych, ale rolą kierownika jest tak opracować i tworzyć proces pracy aby ratownik mógł zapewnić klientom odpowiednie bezpieczeństwo. Czyli zaprojektować tak pracę aby ratownik obserwował lustro wody a nie był zaangażowany w inne prace. Ten tragiczny wypadek pokazuje, iż na tej pływalni występują duże luzy chaos pod względem bezpieczeństwa - jest to ogólny problem na pływalniach krytych itp. Dlatego na problem jakości usług pływalni można patrzyć z różnych punktów widzenia np. zarządzania i nurkowania - nagłej śmierci spowodowanej przeforsowaniem organizmu i wywołanie nadmiernej hiperwentylacji.

Fot. MM

Kłodzko: Czy samochód został porzucony i podpalony? Czekamy na komunikat służb.

Fot. KWP Wrocław

Przewrócił krzyż i przesunął płytę nagrobną. 33-latek został zatrzymany w areszcie. Co grozi mu za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego?

Nowa Ruda: Dobiegły końca prace remontowe na moście w Nowej przy ul. Józefa Piłsudskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×