REKLAMA

Wyremontujcie nam pobocze!

Mieszkańcy pytają, czy Słupiec podzielony jest na Polskę „A” i Polskę „B”. O co chodzi? Chodzi o niewyremontowane pobocze na ul. Kwiatkowskiego przy budynku nr 21.

- Zrobili pobocza, chodnik, a my już o ten kawałek od dawna prosimy. Były już przypadki złamania na tym poboczu ręki, czy nogi. Jest to odcinek niebezpieczny. Tu bawią się dzieci, a jeszcze woda się leje. Oni wcale nie kwapią się, żeby to zrobić. Może wreszcie kogoś sumienie ruszy - zastanawia się Ryszard Michlowski, mieszkaniec budynku przy Kwiatkowskiego 21 w dzielnicy Słupiec. Ulica Kwiatkowskiego to droga powiatowa. Zapytaliśmy zatem Piotra Marchewkę ze Starostwa Powiatowego, jak mają zamiar załatwić sprawę. I niestety optymistycznie to nie wygląda. - Chodnik, o którym mowa, to chodnik po drugiej stronie ulicy, który nie był objęty zakresem remontu, jaki niedawno został zakończony. W przyszłości - jak będzie konieczność - to wykonamy dodatkowy projekt na budowę chodnika, bo od tego trzeba zacząć. Projekt jest niezbędny, żeby coś zrobić - informuje Marchewka. Na chodnik potrzebne są pieniądze, które w tym roku na pewno się nie znajdą. Piotr Marchewka niczego nie obiecuje, ale być może w przyszłym roku uda się wygospodarować fundusze na przygotowanie projektu. Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem remontu na ul. Kwiatkowskiego, były również plany, aby przy okazji remontu drogi, powstała kładka nad potokiem Dzik, która połączyłaby Kwiatkowskiego z ul. Wiejską. Niestety na jej budowę w tym roku, niema co liczyć. Jak informowała już kilka tygodni temu Agata Kwinta z Zarządu Dróg Powiatowych, w tegorocznym budżecie powiatu na ten cel nie było i nie ma ani grosza.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyremontujcie nam pobocze!

W listopadzie ubiegłego roku internauci próbowali ratować Skansen Mini Zoo w Wambierzycach, jedną z najstarszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Dziś czytelnicy alarmują, że zwierzęta, które w nim przebywają potrzebują pomocy.

Mieszkaniec natknął się w lesie w okolicach Włodzickiej Góry na rozszarpanego koziołka. My sprawdzamy, czy w lasach znów grasują wilki i czy miłośnicy leśnych wędrówek mogą czuć się bezpiecznie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×