REKLAMA

Wycinali teraz sadzą

Najpierw gromili urzędników za wycinanie drzew, dziś na twarzach mieszkańców pojawia się uśmiech. W mieście już sadzą nowe drzewa i krzewy.

Jeszcze na początku kwietnia mieszkańcy alarmowali i na łamach „Gazety Noworudzkiej” gromili urzędników, że ci wydają pozwolenia na wycinkę drzew. Chodziło m.in. o ul. Martwą, gdzie wycięto ok. 20 kasztanowców, które były chore jak twierdził Krzysztof Czajka z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Z kolei wycinkę na ul. Fredry prowadził zakład energetyczny Tauron. Tę decyzję urzędnicy argumentowali tym, że drzewa rosną zbyt blisko linii wysokiego napięcia. Z krajobrazu przy ul. Fredry zniknie ok. 50 drzew w tym klon i jesion.
Buźki w e-mailu
Tak jak zapowiadał Krzysztof Czajka na ul. Martwej już rozpoczęły się nowe nasadzenia, co zauważyli mieszkańcy. Jeden z nich wysłał do nas nawet e-maila z uśmiechniętymi buźkami, które są reakcją na sadzenie przez urzędników nowych drzew w mieście. - Prowadzone są nowe nasadzenia, zastępcze związane z wcześniejszą wycinką. Chcemy obsadzić wszystkie dzielnice miasta i w ten też sposób walczyć ze smogiem - mówi nam Małgorzata Jagielska, leśnik Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. - Miasto już zaczęło inaczej wyglądać, a chcemy żeby było jeszcze lepiej, dlatego będzie coraz więcej nasadzeń. Nie tylko w miejscach, gdzie prowadzone były wycinki. Na ul. Martwej zostały posadzone rośliny, które kwitną już od wczesnej wiosny. To gatunki wieloletnie, które sadzi się niemalże we wszystkich miastach - dodaje Jagielska.
Stare trzeba wyciąć
Lepiej zapobiegać niż leczyć mówi stare przysłowie. Czy u nas stosuje się tę zasadę w przypadku drzew? - Robione są przeglądy okresowe drzew. Wykonuje się je co kwartał. Spisywane są protokoły. Są drzewostany stare i chore, które trzeba usunąć, a w ich miejsce posadzić nowe. Jednak tam gdzie drzewa wymagają pielęgnacji lub ich podtrzymania, to my to również wykonujemy - zapewnia Małgorzata Jagielska.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Wycinali teraz sadzą

Obrazek użytkownika Erwin
  • Erwin
  • 28-05-2019

Prosze nie obrazac lesnikow ta Pani nie jest lesnikiem,a po za tym nie odroznia buka od klonu
Obrazek użytkownika Anka
  • Anka
  • 28-05-2019

Przepraszam jak krzewy moga zastapic drzewa!! Wiecej pielegnacji a nie wycinki, gdzie obiecana moja pielegnacja na Drogoslawiu
Obrazek użytkownika Mieszkaniec2
  • Mieszkaniec2
  • 28-05-2019

Przeglądy drzewostanu raz na kwartał, to jak doszło do wypadku na cmentarnej nie widzieli tych drzew!!!czy przeglądy robi osoba kompetentna!!!
Obrazek użytkownika blur
  • blur
  • 29-05-2019

To takie proste: najpierw się wycina, potem sądzi. Ważne jest by nie wykonywać żadnych prac pielęgnacyjnych, czy np. nie podlewać. Część sadzonek zmarnieje, część uschnie, część ukradną Polacy Katolicy- i znów pójdą faktury.
Obrazek użytkownika jan
  • jan
  • 05-06-2019

Najważniejsze są protokoły.Są drzewostany stare i chore, które trzeba usunąć, a w ich miejsce posadzić nowe.Cóż za genialna myśl!!!Tylko gdzie są te nowe drzewa??Na Świdnickiej jakoś ich nie widać.Nawet trawy porządnie nie posadzono.

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×