REKLAMA

Turyści blokują przejazd

foto ilustracyjne pixabay.com

Turyści zostawiają pieniądze, więc włodarze miast i gmin chcą, aby ruch turystyczny był u nich jak największy. Nie zawsze jednak w smak jest to okolicznym mieszkańcom, dla których turysta może być uciążliwy.

Tak jest m.in. w Pasterce i Karłowie. Tu jednak problemu nie stanowi duży ruch turystyczny, ale brak miejsc do parkowania, a tym samym zastawianie dróg. - Jedyna droga dojazdowa do Pasterki jest blokowana przez turystów - wskazuje Monika Soroka, sołtys Karłowa i Pasterki. - Policja jest wzywana, ale nie robi nic, bo zakazu parkowania nie ma. To jest droga pożarowa. Niecałe dwa tygodnie temu straż pożarna nie mogła przejechać, czekali 5 minut, żeby odstawili samochody. Auta stoją po jednej i drugiej stronie drogi. Nikt nie reaguje. Mnie już cztery razy zdarzyło się, że stałam i nie mogłam przejechać. Autobus z dziećmi z kolonii nie przejechał. Dzieci na piechotę musiały iść do Pasterki, bo np. trzeba czekać na turystów, żeby zeszli ze Szczelińca - żali się sołtys.
Kto ma interweniować?
O problemie mieszkańców sołtys wsi poinformowała burmistrza. - Znam sprawę. Od tego jest policja. Po pierwsze jest to na terenie Parku Narodowym Gór Stołowych, po drugie jest to na drodze powiatowej - wskazuje Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. Również Bartosz Małek, dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych twierdzi, że ten problem powinien rozwiązać Zarząd Dróg Powiatowych, a nie dyrekcja parku. I zarządca drogi faktycznie zamierza interweniować. - Odnośnie wnioskowanej zmiany stałej organizacji ruchu drogowego w ciągu drogi powiatowej na odcinku granica państwa – Pasterka – do drogi wojewódzkiej planuje się wprowadzenie znaków drogowych B-36 (zakaz zatrzymywania się) w miejscach, w których parkowanie pojazdów może powodować utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego - mówi nam Agata Kwinta z Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku. - Zmiany planujemy wprowadzić do końca września - zaznacza urzędniczka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (6): Turyści blokują przejazd

Obrazek użytkownika Ziemek
 • Ziemek
 • 04-09-2019

Bednarczyk, kiedy gaz w Ścinawce?? Demencję masz? Potrafisz tylko umywać ręce i drzeć się bezczelnie na ludzi. Mamy Cię dość!
Obrazek użytkownika Radkowianka
 • Radkowianka
 • 04-09-2019

Bednarczyk chciałby żeby turyści przysyłali mu pieniądze a nie przyjeżdzali. Wybierajmy emeryta na burmistrza to tak dalej będzie.
Obrazek użytkownika HR
 • HR
 • 06-09-2019

burmistrzowi Bednarczykowi turyści i mieszkańcy tylko przeszkadzają w sprawnym zarządzaniu gminą
Obrazek użytkownika jaromir
 • jaromir
 • 06-09-2019

on jeszcze nie wyszedł z komuny i geesu. poczekajmy jeszcze z 10 lat i jeśli dożyje to może zauważy że mamy inną Polskę i społeczeństwo obywatelskie
Obrazek użytkownika Pan Jan
 • Pan Jan
 • 06-09-2019

Bednarczyk, do roboty! Czekamy na gaz w Ścinawce! Pogoń rodzinę do roboty!
Obrazek użytkownika Jan to Pan
 • Jan to Pan
 • 06-09-2019

Scinawiaki, macie okazję to siedźcie cicho. Basza Magistracki nic wam nie da, zrozumcie to. Zgazujcie się sami. On ma, wam gaz niepotrzebny, po co wam taki luksus? Myć możecie się w rzece, przecież!

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×