REKLAMA

Budynek trójki nie na sprzedaż

Kiedyś samodzielnie funkcjonująca podstawówka, dziś filia Szkoły Podstawowej nr 2.

Sprawdzamy jak wygląda życie w szkolnych murach po reorganizacji sieci szkół w mieście i czy czasem ten budynek nie pójdzie pod młotek.
Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowej Rudzie jako samodzielna placówka oświatowa została zlikwidowana w ubiegłym roku. Wówczas stała się filią SP nr 2 i tak jest do dziś. O to, jak w rok po reorganizacji wygląda życie w szkolnych murach pytamy dyrektor szkoły, Urszulę Kamińczak – Podgórną. - W budynku szkolnym przy ulicy Srebrnej funkcjonuje nasza filia i funkcjonuje dobrze.
W jednym budynku nie udałoby się pomieścić wszystkich dzieci – mówi nam Urszula Kamińczak – Podgórna. W ubiegłym roku w budynku uczyły się: jedna pierwsza klasa, jedna druga klasa i dwie trzecie klasy. W tym roku mamy jedną zerówkę, jedną pierwszą klasę, jedną drugą i jedną trzecią klasę – dodaje.
Rodzice zadowoleni
Choć jak w przypadku wielu innych polskich miast, reorganizacja sieci szkół w Nowej Rudzie początkowo budziła skrajne emocje, to dziś większość rodziców wydaje się być z niej zadowolona. - Przyjeżdżają tu teraz dzieci z Woliborza, a rodzicom się podoba, że szkoła jest mała. Jest też plac zabaw - zapewnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. Dziś nikt nie myśli o likwidacji fi lii, a dyrektor Podgórna przypomina, że likwidacja fi lii byłaby tak samo trudna, jak likwidacja szkoły.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Budynek trójki nie na sprzedaż

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×