REKLAMA

Kolejka za mieszkaniem

foto: pixabay.com

Kolejka do mieszkań jest długa. W Nowej Rudzie blisko 100 osób czeka na przydział lokalu.

Na przydział mieszkania komunalnego czeka 10 osób. Socjalnego 81. Ile osób w tym roku ma szansę, aby otrzymać mieszkanie, urzędnicy nie są w stanie określić. - Lokale pozyskiwane są z ruchu ludności. Liczba zwalnianych lokali jest trudna do oszacowania. Przed przydzieleniem wymagają one przeprowadzenia remontu – mówi nam Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu. W tym roku miasto planuje wyremontować ok. 10 lokali komunalnych. Najtaniej, najdrożej W Nowej Rudzie możemy kupić mieszkanie w cenie od 800 do 2 tys. zł za mkw.2 Według serwisu urban.one, w 2018 r., najdroższe mieszkanie kupiono w Warszawie. Kosztowało 13 milionów zł. Najtańsze mieszkanie w Polsce, o powierzchni 40 metrów kwadratowych w ubiegłym roku kupiono w Nowej Rudzie. Kosztowało 40 tys. zł. - Standard lokalu decyduje o cenie. Ceny za m2 ustalane są przez rzeczoznawcę majątkowego – mówi Czajka. W 2017 roku miasto sprzedało 72 lokale w tym: 64 na rzecz najemców i 8 w trybie przetargowym. Rok później sprzedano 58 lokali: 49 najemcom i 9 w drodze przetargu. W naszym mieście większość budynków jest przedwojenna - objęta ochroną konserwatorską. - Z okresu powojennego, z lat 50-70 pochodzą budynki na os. Piastowskim, Szpitalnej 2-5, Akacjowej, Kombatantów, Topolowej – wylicza rzecznik prasowy urzędu miejskiego w Nowej Rudzie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kolejka za mieszkaniem

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×