REKLAMA

Milionowe szkody

foto: pixabay.com

Bednarczyk czeka na kasę od wojewody. Nie wiadomo jednak ile ten jej przyzna. Wiadomo jednak, że jego ludzie przyznali Bednarczykowi, że na terenie miasta i gminy Radków w wyniku przede wszystkim obfitych opadów deszczy zniszczono wiele dróg, ale też mostów i ujęć wody. Wartość szkód szacowana jest na ponad 20 mln zł.

Bednarczyk doskonale wie, że takich pieniędzy nie dostanie, ale ma nadzieję, że dostanie je chociaż na remonty choć kilku dróg. - Na ten rok mogliśmy wskazać pięć zadań. Wskazaliśmy je i modlimy się po cichu, żeby wojewoda uwzględnił te zadania - mówi nam burmistrz Bednarczyk. - W Ścinawce Średniej zdemolowana jest ul. Orzeszkowa, rowy są tam powyrywane. W Ścinawce Dolnej w rejonie dawnej cegielni jest taka dojazdowa droga do osiedla i na jej remont mieszkańcy też już długo czekają. W Tłumaczowie droga przed granicą została zmieciona z powierzchni ziemi, rozerwały ją ulewy, na remont czeka też krótka droga w rejonie szkoły - wylicza burmistrz. Wojewoda co roku kasę daje, ale zawsze jest też jakiś jej limit. - Co roku zabiegamy o pieniądze z różnym skutkiem, a wartość szkód z ostatnich pięciu czy sześciu lat szacujemy na prawie 23 miliony złotych - wylicza burmistrz Radkowa. - Te szkody zostały uznane przez komisje wojewody, ale wojewoda etapami wybiera, na co da pieniądze - tłumaczy burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Milionowe szkody

Szpital w Dzierżoniowie poinformował, że od dziś (4 kwietnia) do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentek do porodów fizjologicznych i cięć cesarskich na oddział ginekologiczno – położniczy. Część ginekologiczna oddziału funkcjonuje bez zmian.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×