REKLAMA

Trotyl w Świerkach

foto: polska-org.pl

To był prawdopodobnie trotyl. Na miejscu pracują saperzy. Ruch jest wstrzymany. Zagrożenia nie było i nie ma.

- Byłem na miejscu. Wczoraj koło godz. 14:00 pracownicy, którzy dokonują remontu obiektu inżynieryjnego w Świerkach, wiaduktu, odkryli na międzytorzu, nieczynnego toru nr 2 materiał, który przypomina ładunek wybuchowy, trotyl. Powiadomiliśmy saperów, policję. Przyjechała policja, zabezpieczyła znalezisko. Przez ok. dwie godziny wstrzymany był ruch kolejowy – mówi Dariusz Kolubka, dyrektor PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu. – Policja, która zabezpieczała teren podjęła decyzję, że zabezpieczy i zabierze ładunek, a ruch możemy wznowić – dodaje.
Dzisiaj z samego rana przyjechali do Świerk saperzy, żeby podjąć działania profilaktyczne, w celu sprawdzenia terenu i upewnienia się, czy gdzieś nie ma jeszcze innych pozostałości ładunków wybuchowych.
- Zgodnie z procedurami zażądali zamknięcia ruchu kolejowego, ale również kołowego. Jak tylko dostaniemy sygnał, że teren został sprawdzony otwieramy ruch – mówi dyrektor Kolubka. – Pojawiające się od wczoraj spekulacje o detonatorach są po prostu nieprawdziwe. Widziałem kostki przypominające trotyl i najprawdopodobniej to był trotyl, ale od stwierdzenia tego są saperzy, ale ja żadnych detonatorów tam nie widziałem – dodaje Kolubka.
Dyrektor podkreśla, że od samego początku znalezisko nie stanowiło żadnego zagrożenia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Trotyl w Świerkach

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×