REKLAMA

Powiat Kłodzki. 35 mandatów w jeden dzień

6 kwietnia odnotowano na terenie powiatu kłodzkiego 6 kolizji drogowych

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci w ciągu jednego dnia przeprowadzili 45 kontroli drogowych pojazdów. Kogo i za co zatrzymywano?

Powiat kłodzki. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z kłodzkiej komendy w ciągu jednego dnia przeprowadzili 45 kontroli drogowych pojazdów. Przeprowadzili 43 kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami, nałożyli 34 mandaty. Z kolei we wtorek, 6 kwietnia odnotowano na terenie powiatu kłodzkiego 6 kolizji drogowych. - Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przypominamy również pieszym i rowerzystom, że są niechronionymi uczestnikami ruchu i w ich przypadku lekceważenia przepisów ruchu drogowego, może dojść do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci kłodzkiej drogówki konsekwentnie eliminują z ruchu kierowców, którzy za nic mają przepisy prawa o ruchu drogowym - przypominają policjanci.

 

Podsumowanie działań policji w 2020 roku 

Z raportów policjantów wynika, że wykrywalność przestępstw kryminalnych polepszyła się i wynosi 71,4%. To o 1,4% więcej niż w roku 2019. Przestępczość zmalała o 75 dokonanych przestępstw. Odnotowano o 23 przestępstwa mniej z kategorii tych najbardziej uciążliwych społecznie, czyli: bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, rozbój, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Przestępczość gospodarcza wzrosła o 17 przypadków. Natomiast znacznie rośnie liczba popełnionych przestępstw narkotykowych. W policyjnych analizach przybyło ich o 60 więcej niż w roku 2019 - łącznie 204. Wykryto i znaleziono ponad 26 kg narkotyków. PolIcjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości 5 mln zł.

 

PRZECZYTAJ O POCISKU ARTYLERYJSKIM ZNALEZIONYM W GMINIE KŁODZKO

DOWIEDZ SIĘ O NOWYCH USTALENIACH W SPRAWIE ŚMIERCI HANI

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. 35 mandatów w jeden dzień

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×