REKLAMA

Wycinają na Cichej

Mieszkańców zaniepokoiła wycinka drzew obok hałdy przy ul. Cichej w centrum Nowej Rudy. Leśnicy uspokajają: to cięcia sanitarne i związane z zaatakowaniem drzew przez kornika.

- Są to cięcia planowe i sanitarne. Wynikają z 10-letniego planu zatwierdzonego przez ministra, który kończy się w przyszłym roku - mówi nam Andrzej Palmowski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Jugów. - Problem ze świerkiem, który zamiera występuje nie tylko w całej Polsce, ale też w Europie. Usuwamy drzewa, które usychają. Pojawił się też kornik, który je zabija - tłumaczy Palmowski. Jak mówi zastępca nadleśniczego w 2019 r. nasi lokalni leśnicy zgodnie z planem mają pozyskać 600 m sześciennych drewna. - Pozyskaliśmy już 350 zostało do pozyskania 250. Najwięcej wyciętych zostanie świerków, ale wśród tych wycinanych drzew jest też modrzew, brzoza, buk i sosna - wymienia Andrzej Palmowski. - W dziurach powstałych po cięciach sanitarnych posadzimy nowe drzewa, ale dopiero w przyszłym roku. Posadzimy ich ok. 5 tys. Tu jednak dużo nowych drzew już rośnie, bo drzewa się obsiały, więc możemy też mówić o odnowieniu naturalnym – dodaje.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wycinają na Cichej

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×