REKLAMA

Zadbajcie o nasze dzieci

Pekin chce placu zabaw dla dzieci.

Mowa oczywiście o części Jugowa potocznie nazywanej Pekinem, której mieszkańcy chcieliby, aby ich pociechy miały swoje miejsce spotkań i zabaw
Wszystko dla dzieci i z myślą o dzieciach. Mieszkańcy części Jugowa chcieliby, aby władze gminy pomyślały o ich pociechach i stworzyły dla nich miejsce, gdzie bezpiecznie mogłyby spędzać czas. - U nas na podwórku jest ponad 30 dzieci. Tu nie ma placu zabaw. Budują je wszędzie, ale tylko nie tu. Jeden jest koło szkoły, ale jest nieczynny. Dzieci boją się tam chodzić, dlatego bawią się na ulicy - przekonuje Mariusz Dec, mieszkaniec Jugowa. - Rozmawialiśmy z władzami gminy, ale odesłano nas, bo są urlopy. W Jugowie wymieniają dwa nowe place zabaw, to tu może daliby chociaż stary - dodaje pan Mariusz.
Co robią dzieci?
Dzieci, jak dzieci - bawią się i biegają bez względu na to, czy jest plac zabaw, czy go nie ma. A skoro go nie ma, to jak podkreśla Pan Mariusz, bawić muszą się po prostu na ulicy. - Jedyną rozrywką są kurtyny wodne postawione przez wodociągi. Tu jest duże podwórko, a kto puści dziecko gdzieś dalej samo - zastanawia się Mariusz Dec. urzędnicy kazali rozebrać. W dolnym Jugowie cały czas coś robią, a tu nie - dodaje.
Sołtys prosi o cierpliwość
Sprawę zna sołtys i jednocześnie gminny radny Kazimierz Łaba, który na łamach naszej gazety prosi mieszkańców o cierpliwość. - Były sygnały od mieszkańców. Place zabaw są koło gimnazjum i przy Zespole Szkół. Jeżeli będzie więcej próśb, to będziemy myśleć. Ale są plany, żeby plac zabaw powstał też przy aptece na ul. Spokojnej. To są plany naszego stowarzyszenia. Poczekajmy, zobaczymy co uda się zrobić. Jest też boisko sportowe przy Zespole Szkół. Rozumiem rodziców, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać czasowo i na ile nam pieniądze pozwolą. Z władzami gminy na ten temat jeszcze nie rozmawialiśmy - informuje nas Kazimierz Łaba.
Gmina zaprasza na zebrania
Za to my już rozmawialiśmy. Urzędnicy chwalą się inwestycjami, a mieszkańców zapraszają na zebrania wiejskie. - W ciągu ostatnich trzech lat na terenie gminy Nowa Ruda sukcesywnie budowane są place zabaw (nowe urządzenia w ponad 11 miejscach) i siłownie plenerowe (również w ponad 11 miejscach). W ciągu tego czasu na ten cel przeznaczono ponad 700 tys. zł, a to jeszcze nie koniec inwestycji. Obecnie realizowane są kolejne, m.in. w Jugowie - tam powstał nowy plac zabaw przy ul. Olimpijskiej - Pod dębem, a obecnie budowany jest plac zabaw przy przedszkolu. W dolnej części Jugowa został wyremontowany plac zabaw na Pniakach. Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy na budowę Otwartej Strefy Aktywności (obok punktu aptecznego). OSA zawiera zarówno elementy siłowni plenerowej, strefy wypoczynku dla seniora, jak i placu zabaw dla dzieci. Zapraszam mieszkańców do współdecydowania o inwestycjach na terenie swoich wsi na zebraniach wiejskich. Utworzony w obecnej kadencji Fundusz Sołecki daje mieszkańcom możliwość decydowania o wyglądzie wsi, w tym m.in. lokacji placu zabaw w dogodnym miejscu. Sołectwo Jugów ma w 2019 r. do dyspozycji 38 tys. zł - informuje Barbara Adamska z Urzędu Gminy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zadbajcie o nasze dzieci

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×