REKLAMA

Nie wybudują placu zabaw na Pekinie

Nie chcemy nic wielkiego tylko, żeby dzieci miały gdzie się spotkać – mówi pan Damian z Jugowa. Chodzi oczywiście o plac zabaw na tzw. Pekinie w Jugowie, o który mieszkańcy wsi proszą władze gminy już prawie od roku.

Plac zabaw miałby powstać w części Jugowa zwanej potocznie Pekinem. Placu zabaw nie ma, ale jest ponad 30 dzieci, które od blisko roku czas spędzają gdzie popadanie. - Przy ulicy albo w klatkach - mówi pan Damian (dane do wiadomości redakcji). - Pani wójt rozmawiała z nami o placu. Obiecała plac dla dzieci, ale dalej nic. Tyle czasu już minęło, a dzieci dalej spędzają czas jak spędzają - dodaje rozżalony mieszkaniec.
Nie chcieli obiecać, ale pomyślimy
Sołtys wsi Kazimierz Łaba zapewniał nas wówczas, że jeżeli będzie więcej próśb od rodziców, to jak powiedział „będziemy myśleć”. Urzędnicy z kolei wyliczali miejsca, w których powstały lub powstają place zabaw. Tyle tylko, że mieszkańcom chodziło o to jedno, konkretne miejsce, aby dzieci były blisko domów.
Gmina po roku
Diana Lisowska-Panek z Urzędu Gminy zapewnia, że władzom gminy zależy na rozbudowie infrastruktury związanej z miejscami wypoczynku oraz zabawy dla dzieci i młodzieży, ale placu zabaw w tym konkretnym miejscu gmina nie wybuduje. - Biorąc pod uwagę obecną sytuację demograficzną, istniejąca już oraz nowo powstająca infrastruktura w dużej mierze zabezpiecza potrzeby mieszkańców Jugowa - przekonuje Diana Lisowska-Panek. - W pobliżu tzw. Pekinu znajduje się plac zabaw przy szkole podstawowej, boisko wielofunkcyjne i OSA. Mieszkańcy mogą swobodnie korzystać z istniejącej infrastruktury. Wójt zasugerowała też, że przekazany w tym roku fundusz sołecki, pochodzący z budżetu gminy, może być wykorzystany na zamontowanie urządzeń placu zabaw i ławek przy tzw. Pekinie - dodaje urzędniczka.
Są i będą nowe
Urzędnicy przypominają zrealizowane niedawno inwestycje. - W ostatnim okresie, tylko w Jugowie powstały: plac zabaw pod Dębem, plac zabaw przy przedszkolu, boisko przy szkole podstawowej. W ubiegłym roku powstała OSA z elementami placu zabaw na przeciwko apteki - wylicza Diana Lisowska-Panek. Natomiast w ostatnich tygodniach rozstrzygnięto przetarg na budowę kolejnej Otwartej Strefy Aktywności (OSA) z elementami placu zabaw zlokalizowanej przy ul. Grzybowskiej w Jugowie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Nie wybudują placu zabaw na Pekinie

Obrazek użytkownika Natala
  • Natala
  • 02-08-2019

Właśnie taką 'prawdomowna' mamy Panią wójt dużo mówi mało robi.....

Jan Bednarczyk chce sprzedać salę wiejską, z której korzystają mieszkańcy Raszkowa.

foto: zalewradkow.pl

Domki nad Radkowskim Zalewem od strony czeskiej nie wyglądają estetycznie i psują wizerunek gminy - tak o ośrodku wypoczynkowym mówią radkowscy radni.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×