REKLAMA

Potężne wichury na powiatem kłodzkim. Zobacz zniszczenia

Drzewa łamały się, jak zapałki

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj

Powiat Kłodzki. Aż 82 razy interweniowali strażacy z powiatu kłodzkiego w związku z silnymi wichurami, które w czwartek, 22 października przeszły nad naszym regionem. Bartosz Zdęga z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej tłumaczy, że pierwsze zgłoszenie związane z wichurą wpłynęło do strażaków o godzinie 10.48, a ostatnie o godzinie 19.49. Były to głównie zdarzenia związane z powalonymi drzewami, konarami drzew itd. często utrudniającymi, bądź uniemożliwiającymi przejazd. Zdarzyły się też pojedyncze przypadki np. uszkodzenia słupa energetycznego, czy uszkodzenia dachu, ale to były naprawdę pojedyncze przypadki – mówi Zdęga. 

W piątek rano Państwowa Straż Pożarna podsumowała czwartkowe sytuację. W całym kraju odnotowano ponad 10 300 interwencji, z czego na Dolnym Śląsku ponad 2,6 tys. Do północy straż potwierdziła 4 osoby śmiertelne na Dolny Śląsku, w całym kraju 18 osób poszkodowanych.

To nie koniec wichur

Po wczorajszych wichurach można nieco odetchnąć. Nie oznacza to jednak całkowitego odpoczynku od wiatru, który dziś da się nam jeszcze we znaki w godzinach południowych, po południowych i wieczornych. Nie będą to już tak potężne porywy wiatru jak wczoraj, ale wiatr może wiać z prędkością do 70 km/h. Musimy przygotować się także na opady deszczu.

 

 

K.Golak

 

Czytaj także:

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Potężne wichury na powiatem kłodzkim. Zobacz zniszczenia

Fot. MOK Nowa Ruda

Każdy może przyjść i zrobić świąteczną sesję zdjęciową, odwiedzić kolorowy ogródek, zasiąść w fotelu czy poszukać kota, który przyszedł odwiedzić domek.

Fot. polska-org.pl

Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie również zatrudnienienie więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w Kłodzku.

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w poniedziałek, 6 grudnia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×