REKLAMA

Szukał okazji i kradł

foto: pixabay.com

Siedem i pół roku więzienia grozi mężczyźnie, który okradał mieszkańców metodą „na klamkę”. Złodziej na szczęście wpadł już w ręce noworudzkich policjantów.

W ostatnim czasie w Nowej Rudzie doszło do kilku kradzieży z niezamkniętych mieszkań. Za każdym razem sposób działania sprawcy był podobny. Złodziej chodził po klatkach schodowych budynków, naciskał na klamki i sprawdzał, które mieszkanie jest otwarte. Gdy drzwi nie były zamknięte, wchodził do środka. Wykorzystując nieuwagę domowników, z przedpokoju kradł pieniądze z portfeli. Najczęściej pokrzywdzeni orientowali się, że zostali okradzeni dopiero po pewnym czasie. Na szczęście jeden z mieszkańców zaraz po „wizycie” mężczyzny, zorientował się, że skradziono mu 1600 zł. Powiadomił policjantów, którym udało się zatrzymać złodzieja. Jest nim 35-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Na razie Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku nie ujawnia, czy zatrzymany złodziej to mieszkaniec miasta, gminy Nowa Ruda, czy miasta i gminy Radków. Zebrany materiał dowodowy potwierdził jednak jego związek z kradzieżami z dwóch innych otwartych mieszkań. Okazało się też, że był już karany za podobne przestępstwa. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szukał okazji i kradł

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×