REKLAMA

Eco Jugów

foto: pixabay.com

Będą łączyć przyjemne z pożytecznym. W Jugowie będzie funkcjonował Klub Ekologiczny.

Eco Jugów to stowarzyszenie, które będzie łączyć ekologię, lokalną historię, sport i kulturę. - Na początku października odbyło się spotkanie założycielskie. Teraz jesteśmy na etapie rejestracji stowarzyszenia. Grupa, która założyła stowarzyszenie liczy na tę chwilę 6 osób. Będziemy chcieli korzystając z zewnętrznych funduszy by wspomóc swoją działalność - mówi przedstawiciel stowarzyszenia Sławomir Karwowski. Dzięki działaniom stowarzyszenia w Jugowie ma też powstać Klub Ekologiczny. Jak podkreśla Sławomir Karwowski w Nowej Rudzie jest tylko jeden taki klub. - Dlaczego zatem nie może być i na wsi - pyta retorycznie Karwowski. - Problemów z ochroną środowiska jest wiele i na co dzień się z nimi spotykamy. Dziś wiele podejmowanych działań nie jest atrakcyjnych dla młodzieży. Hasło sprzątamy, zbieramy śmieci powoduje, że część przyjdzie na akcję, część nie. Ale jak połączymy pewne rzeczy np. z wizytą w oczyszczalni ścieków w Ścinawce, gdzie odbywa się cały proces, czy z wyjazdem do Wambierzyc gdzie przewodnik opowie o lokalnej historii lub z wyjazdem studyjnym do Leśnego Banku Genów, który jest instytucją Lasów Państwowych, gdzie przechowywane są nasiona drzew i roślin nawet sprzed kilkudziesięciu lat, to wówczas pewne działania zyskują na atrakcyjności - twierdzi Karwowski. Tak ma działać jugowskie stowarzyszenie i klub ekologiczny. Jednym słowem w Jugowie będą łączyć przyjemne z pożytecznym.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Eco Jugów

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×