REKLAMA

Czytaj od małego

Ruszył projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” realizowany przez radkowską bibliotekę wspólnie z Instytutem Książki. Bibliotekarze czekają na maluchów.

Akcja ruszyła we wszystkich bibliotekach gminy Radków.
- Zapraszamy dzieci z roczników 2013 -2016. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start – zachęca Joanna Zyzda – Kusiakiewicz, dyrektor Biblioteki w Radkowie.
Co maluchy znajdą w wyprawce?
- Niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. Kartę Małego Czytelnika, na której będzie zbierać naklejki - 1 naklejka za 1 wizytę w bibliotece. Po zebraniu 10 naklejek młody człowiek otrzyma pamiątkowy dyplom, zakładkę i... lizaka – mówi z uśmiechem dyrektor.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie. Przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Wyprawki wydawane są tylko dzieciom, które zapiszą się lub są już zapisane do biblioteki i które wypożyczą co najmniej jedną książkę.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Czytaj od małego

Była kontrola na terenie Willi Konrad. Będą wycinać kasztanowce.

Droga Raszków-Wambierzyce szybko nie zostanie wyremontowana.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×