REKLAMA

Maluchy pod reżimem

Maluchy wróciły do słupieckiego żłobka, który nie przypomina w niczym miejsca, gdzie dzieci spędzały czas przed jego zamknięciem przez rząd. Brak zabawek, dywanów i zaostrzony reżim sanitarny. To dzisiejsza rzeczywistość, o której opowiada Aleksandra Szwec, dyrektor miejskiego żłobka.

Co się zmieniło od poniedziałku, 11 maja, czyli od dnia ponownego otwarcia żłobka?

Żłobek miejski od poniedziałku, 11 maja funkcjonuje w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego. Przed wejściem do placówki rodzice zobowiązani są do dezynfekcji rąk oraz założenia jednorazowych rękawiczek, jak i zasłonięcia ust i nosa. W szatni może znajdować się jeden rodzic z jednym dzieckiem, a rodzice przebywają jedynie w części wspólnej obiektu. Teraz dzieci do grup przypisane zostały na podstawie godzin przebywania w placówce, co pozwoli nam uniknąć rotacji opiekunek. Dzieci przebywać będą w dwóch grupach, w których maksymalnie może się znaleźć dziewięć osób. Przed wejściem na salę, za odpowiednią zgodą rodzica, dzieciom jest mierzona temperatura. Pracownicy żłobka zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Dezynfekcja - jak i kiedy będzie prowadzona?

Dezynfekcja jest prowadzona na bieżąco. W każdej sali przygotowany jest pojemnik na zabawki do dezynfekcji. Ponadto dwa razy dziennie dezynfekowane będą klamki, poręcze, włączniki światła. Po każdym posiłku będą dezynfekowane blaty oraz krzesełka. Plac zabaw zostanie zdezynfekowany po każdej z grup na nim przebywających. Dodatkowo każda sala jest na bieżąco wietrzona.

Dezynfekcja środkami chemicznymi w miejscu gdzie przebywają maluchy. To jest bezpieczne?

Żłobek dysponuje różnymi środkami do dezynfekcji. Środki te są używane zgodnie z zaleceniami producenta. Są one dedykowane dla żłobków oraz przedszkoli, więc użycie ich jest w pełni bezpieczne.

Co z zabawkami, których już w żłobku nie ma?

Zabawki, które już zostały usunięte z sal to głównie pluszaki, lalki materiałowe oraz zabawki, które trudno byłoby zdezynfekować. Z sal usunęliśmy również dywany.

Jak rodzice zareagowali na tak rygorystyczne obostrzenia?

Rodzice stosują się do wytycznych, chętnie współpracują ze żłobkiem. Jest to dla nas wszystkich nowa sytuacja, w której musimy się odnaleźć. Jednak dzięki wspólnemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie sprostać stawianym wymaganiom.

A wyżywienie w żłobku?

Wyżywienie do żłobka dostarczane jest przez firmę cateringową. Osoby przywożące posiłki nie wchodzą na teren obiektu. Posiłki odbierane są przez pracownika żłobka przy drzwiach wejściowych. Żłobek dysponuje własnymi naczyniami oraz sztućcami, które po każdym posiłku są myte i wyparzane w temperaturze min. 60 C.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Maluchy pod reżimem

fot. AKAP / Dariusz Kawka

Kudowa-Zdrój: Koncert "Wakacyjne Granie" już jutro. O której wystąpią największe gwiazdy?

Fot. Redakcja

Góry Stołowe: Park Narodowy Gór Stołowych poinformował o udostępnieniu Skalnej Czaszki turystom. Dowiedz się więcej.

Fot. Canva

Ziemia Kłodzka: Nie masz planów na weekend? Sprawdź na jakie wydarzenia warto się wybrać.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×