REKLAMA

Maluchy pod reżimem

Maluchy wróciły do słupieckiego żłobka, który nie przypomina w niczym miejsca, gdzie dzieci spędzały czas przed jego zamknięciem przez rząd. Brak zabawek, dywanów i zaostrzony reżim sanitarny. To dzisiejsza rzeczywistość, o której opowiada Aleksandra Szwec, dyrektor miejskiego żłobka.

Co się zmieniło od poniedziałku, 11 maja, czyli od dnia ponownego otwarcia żłobka?

Żłobek miejski od poniedziałku, 11 maja funkcjonuje w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego. Przed wejściem do placówki rodzice zobowiązani są do dezynfekcji rąk oraz założenia jednorazowych rękawiczek, jak i zasłonięcia ust i nosa. W szatni może znajdować się jeden rodzic z jednym dzieckiem, a rodzice przebywają jedynie w części wspólnej obiektu. Teraz dzieci do grup przypisane zostały na podstawie godzin przebywania w placówce, co pozwoli nam uniknąć rotacji opiekunek. Dzieci przebywać będą w dwóch grupach, w których maksymalnie może się znaleźć dziewięć osób. Przed wejściem na salę, za odpowiednią zgodą rodzica, dzieciom jest mierzona temperatura. Pracownicy żłobka zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Dezynfekcja - jak i kiedy będzie prowadzona?

Dezynfekcja jest prowadzona na bieżąco. W każdej sali przygotowany jest pojemnik na zabawki do dezynfekcji. Ponadto dwa razy dziennie dezynfekowane będą klamki, poręcze, włączniki światła. Po każdym posiłku będą dezynfekowane blaty oraz krzesełka. Plac zabaw zostanie zdezynfekowany po każdej z grup na nim przebywających. Dodatkowo każda sala jest na bieżąco wietrzona.

Dezynfekcja środkami chemicznymi w miejscu gdzie przebywają maluchy. To jest bezpieczne?

Żłobek dysponuje różnymi środkami do dezynfekcji. Środki te są używane zgodnie z zaleceniami producenta. Są one dedykowane dla żłobków oraz przedszkoli, więc użycie ich jest w pełni bezpieczne.

Co z zabawkami, których już w żłobku nie ma?

Zabawki, które już zostały usunięte z sal to głównie pluszaki, lalki materiałowe oraz zabawki, które trudno byłoby zdezynfekować. Z sal usunęliśmy również dywany.

Jak rodzice zareagowali na tak rygorystyczne obostrzenia?

Rodzice stosują się do wytycznych, chętnie współpracują ze żłobkiem. Jest to dla nas wszystkich nowa sytuacja, w której musimy się odnaleźć. Jednak dzięki wspólnemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie sprostać stawianym wymaganiom.

A wyżywienie w żłobku?

Wyżywienie do żłobka dostarczane jest przez firmę cateringową. Osoby przywożące posiłki nie wchodzą na teren obiektu. Posiłki odbierane są przez pracownika żłobka przy drzwiach wejściowych. Żłobek dysponuje własnymi naczyniami oraz sztućcami, które po każdym posiłku są myte i wyparzane w temperaturze min. 60 C.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Maluchy pod reżimem

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Fot. Gmina Nowa Ruda

Dziś (piątek, 3 lipca) w Bystrzycy Kłodzkiej, Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorza Macko, posła na Sejm RP Marcina Gwóździa i dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Izabeli Woronowicz promesę w wysokości 30 tys. zł na budowę placu zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich. Dotacja została przyznana w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Przeznaczona jest na powstały wiosną plac zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich, na terenie przynależnym do Publicznego Przedszkola.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×