REKLAMA

Powiat Kłodzki. Galerie zostaną otwarte

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że ponownie będą mogły powrócić galerie handlowe

Fot. KPRM

Powiat Kłodzki. Od 28 grudnia o 17 stycznia zostały wprowadzone w Polsce obostrzenia w związku z epidemią COVID-19. Później przedłużono je do 30 stycznia. Podczas konferencji, jaka odbyła się w czwartek, 28 stycznia Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że ponownie będą mogły powrócić galerie handlowe oraz galerie sztuki i muzea. Nadal w tych miejscach będzie obowiązywał reżim sanitarny. Od 1 lutego zostaną zniesione także godziny dla seniorów.

Bez zmian pozostają dotychczasowe zasady dotyczące: zgromadzeń publicznych, imprez i spotkań organizowanych w domach, działalności restauracji, hoteli, stoków oraz infrastruktury sportowej, a także zasad przekraczania granic.

 

Branże notują coraz większe straty

Prezes Green Caffe Nero, Adam Ringer informuje, że zamknięte z powodu koronawirusa branże mogą liczyć na powrót prawdopodobnie dopiero w okolicach kwietnia. Taką informację przedsiębiorcy usłyszeli od wiceszefowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii - Olgi Semeniuk. – Nie byłem tym zaskoczony, bo już byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet raczej, tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że raczej nie oczekujcie – ujawnił Adam Ringer w rozmowie z portalem money.pl. Przedsiębiorstwa od początku lockdownu notują kolejne straty, a nawet bankrutują. W jednym z artykułów informowaliśmy, że straty stacji narciarskich zrzeszonych w organizacji PSNiT sięgają prawie 5 mln. zł. dziennie. 

 

OtwieraMY

Przedstawiciele turystyki, hotelarstwa, rozrywki oraz gastronomii łączą siły i zapowiadają, że pomimo obostrzeń chcą znów stacjonarnie oferować swoje usługi, lecz w reżimie sanitarnym. Jednak na ten moment, nie wiadomo czy faktycznie dojdzie to do skutku. Właściciele biznesów podkreślają, że według nich wprowadzone obostrzenia są niezgodne z konstytucją. Jarosław Gowin zapytany o kary dla wyłamujących się z lockdownu przedsiębiorców, odpowiada - Myślę, że najdotkliwszą karą dla firm łamiących przepisy będzie wyłączenie z tarczy branżowej i tarczy finansowej - stwierdził wicepremier. - W ramach tarczy branżowej za grudzień i styczeń planujemy przekazać kolejne 7 mld zł - dodał. 

 

Karolina Golak, inf. Money.pl, Bankier.pl

 

DOWIEDZ SIĘ, CZY OŚRODKI NARCIARSKIE OTWORZĄ SIĘ W LUTYM

PRZECZYATJ, CZY WŁAŚCICIELE SIŁOWNI ZAMIERZAJĄ OTWORZYĆ SIĘ W LUTYM

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Galerie zostaną otwarte

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×