REKLAMA

Zapłoną znicze

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Jugowie oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 uporządkowali cmentarz komunalny w Jugowie.

To wieloletnia tradycja, zgodnie z którą w przededniu Dnia Wszystkich Świętych wykonywane są prace renowacyjno – porządkowe na zapomnianych i zaniedbanych mogiłach na lokalnych cmentarzach.
Dla tych młodych ludzi ważne jest aby pamięć, o tych, którzy już odeszli, przetrwała. Dlatego też, 1 listopada udadzą się na lokalne cmentarze, aby na uporządkowanych mogiłach zapalić symboliczne światełko pamięci. Światełko, którym chcą przekazać, przyszłym pokoleniom, myśl wypowiedzianą przez ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”.
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie uczestniczyli też w zbiórce białych i czerwonych zniczy, które zostaną odpalone na lokalnych cmentarzach oraz na polskich mogiłach na Kresach. Zebrano 203 znicze. Dzięki temu na 203 mogiłach w Dniu Wszystkich Świętych zapłonie światełko pamięci.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zapłoną znicze

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×