REKLAMA

Podwyżka hamulcem nie będzie

Od tego roku więcej zapłacimy za zwiedzanie Dawnej Kopalni Węgla w Nowej Rudzie. Ceny biletów poszły w górę, ale zdaniem Barbary Korbas podwyżka nie odstraszy turystów.

Drożeje wszystko. Jest też podwyżka cen biletów. Powód - przede wszystkim rosnące koszty utrzymania pracownika. - To podstawowe kryterium. Wszyscy podnieśliśmy ceny, cała Turystyczna Trzynastka, takie zostały podjęte decyzje na zarządzie naszej grupy i po prostu tak jest. A o ile kto podniósł, to sprawa indywidualna. Inaczej jest w przypadku prywatnych firm, a inaczej w przypadku obiektów podlegających pod samorządy - tłumaczy Barbara Korbas, właścicielka Dawnej Kopalni Nowa Ruda. Dziś odwiedzając muzeum górnictwa za bilet normalny zapłacimy 30 zł, za ulgowy 22 zł, a za grupowy 20 zł.

To będzie dobry rok

- Mam powody myśleć, że dla naszej kopalni to będzie bardzo dobry rok. Mamy rok noblistki Olgi Tokarczuk. Myślę, że to też trochę pomoże, bo ludzie będą chcieli przyjechać i zobaczyć miejsca, w których bywa nasza noblistka, a poza tym jest tendencja wzrostowa jeżeli chodzi o turystów i turystykę na ziemi kłodzkiej - twierdzi Barbara Korbas.

Autentyczność na pierwszym miejscu

Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie, to miejsce uwielbiane przez turystów z Polski i zagranicy. Jest autentyczne. Tu widać jak naprawdę wyglądała praca w kopalni, a obecna w kopalni podziemna kolejka, jest pierwszą tego typu atrakcją w Polsce i czwartą w Europie. Kiedyś jeździli nią górnicy, dziś przewozi turystów. - Warto zobaczyć naszą kopalnię węgla, bo jest to jedna z najlepszych tras. To nie jest moja opinia, ale internautów i turystów, którzy kończąc zwiedzanie sami nam o tym mówią - przekonuje właścicielka kopalni. - My pokazujemy kopalnię taką, jaką była naprawdę. Nie upiększamy, nie malujemy, nie poprawiamy za bardzo, tak jak robią to niektóre trasy. Pokazujemy realia i właśnie to się ludziom najbardziej podoba. Jest autentyczna. Pracują wszystkie urządzenia górnicze, jeździ kolejka, jest wesoły duszek i mamy bardzo fajnych przewodników z pasją, co również doceniają turyści - zachęca Barbara Korbas.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Podwyżka hamulcem nie będzie

Szpital w Dzierżoniowie poinformował, że od dziś (4 kwietnia) do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentek do porodów fizjologicznych i cięć cesarskich na oddział ginekologiczno – położniczy. Część ginekologiczna oddziału funkcjonuje bez zmian.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×