REKLAMA

Przemoc w naszych domach

foto: pixabay.com

Przemoc ma różne oblicza. Może być fizyczna jak i psychiczna i zdarza się nawet w najbardziej szanowanych rodzinach. Ofiarom przemocy zakładane są Niebieskie Karty, których nie brakuje też w naszym mieście i gminie.

O tym, że ofiarami przemocy padają też nasi mieszkańcy świadczą chociażby takie zdarzenia: Syn groził matce, że ją zamorduje - takie groźby były wypowiadane do jednej z mieszkanek Nowej Rudy, a dokładniej ul. Stara Droga w dzielnicy Drogosław. Zrozpaczona, 70-letnia kobieta zaalarmowała o nich policjanta. Grozić miał jej 45-letni syn, a matka miała uzasadnione obawy, że zostaną one spełnione. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i zaczęli wyjaśniać sprawę.

Syn znęcał się nad matką

Również syn był powodem interwencji policjantów na bardzo krótkiej ulicy w centrum Nowej Rudy. To właśnie tam mieszkająca 41-letnia kobieta doniosła na syna. Powiadomiła policjantów o tym, że 18-latek znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Rodzinie założono Niebieską Kartę, a postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Nowej Rudy.

Ile niebieskich Kart?

Danych za rok 2019 ośrodki pomocy społecznej jeszcze nie mają. Wiemy natomiast ile Niebieskich Kart zostało założonych w mieście i gminie Nowa Ruda w 2018 roku. - Założono 14 niebieskich kart. Karty były zakładane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracowników szkół, służby zdrowia i funkcjonariuszy policji - mówi Anna Frankowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy w Nowej Rudzie. - 75 osób doświadczyło przemocy w 2018 r., w tym 32 kobiety, 2 mężczyzn i 41 dzieci - wylicza Frankowska. Z kolei w gminie Nowa Ruda w 2018 roku takich kart założono 16. Wszystkie dotyczą stosowania przemocy fizycznej bądź psychicznej .

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Przemoc w naszych domach

Szpital w Dzierżoniowie poinformował, że od dziś (4 kwietnia) do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentek do porodów fizjologicznych i cięć cesarskich na oddział ginekologiczno – położniczy. Część ginekologiczna oddziału funkcjonuje bez zmian.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×