REKLAMA

Powiat Kłodzki. Kontrole sanepidu to fikcja

Powiat Kłodzki ma sprawdzać m.in. czy w hotelach zostają m.in. narciarze

Powiat Kłodzki. Pracownicy sanepidu mają kontrolować hotele i pensjonaty, czy faktycznie nocują w nich tylko osoby podróżujące służbowo, a nie na przykład narciarze. Czy tak robią?

Powait Kłodzki. Rząd i Główny Inspektor Sanitarny wytyczne dają. Z jednej strony mówią, że sanepid ma kontrolować hotele, sklepy, a teraz dodatkowo też stoki narciarskie. Z drugiej, decyzją tego samego Głównego Inspektora Sanitarnego liczba kontroli w terenie jest ograniczana, aby urzędnicy więcej mieli czasu na kontakt z osobami chorymi na koronawirusa. W praktyce oznacza to, że pracownicy sanepidu praktycznie nie opuszczają swoich pomieszczeń. W ciągu ostatniego miesiąca kłodzki sanepid nie skontrolował żadnego hotelu w mieście i gminie Nowa Ruda oraz w mieście i gminie Radków. - Nie mamy takiej możliwości. Z uwagi na to, co się dzieje jesteśmy prawie cały czas w biurach. Cały czas zajmujemy się sprawami związanymi z osobami z kontaktu z chorym na Covid – przyznaje Marta Koczwara, rzecznik prasowy kłodzkiego sanepidu.

Przeczytaj o narodowej kwarantannie 

 

Gdy będzie śnieg pojadą na stoki

 Koczwara zapowiada jednak, że urzędnicy na pewno wyjdą ze swojej kłodzkiej siedziby, gdy pojawi się śnieg.- W przypadku kontroli stoków narciarskich mamy zaplanowane takie akcje wspólnie z policją. Kontrole są przewidywane, ale nie wiem czy to dojdzie do skutku, ponieważ nie ma śniegu. Aura na razie jest jaka jest. Na razie poruszane były z właścicielami stoków kwestie stricte informacyjne. Właściciele są przygotowani na dana liczbę osób na stokach. A kontrolować je będą m.in. policjanci, którzy umieją jeździć na nartach. My będziemy prowadzić rozmowy z właścicielami. Przygotowani jesteśmy, ale nie wiemy kiedy to ruszy – tłumaczy Marta Koczwara.

Sprawdź ile osób zachorowało na koronawirusa 17 grudnia

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Powiat Kłodzki. Kontrole sanepidu to fikcja

Obrazek użytkownika ABietyki
  • ABietyki
  • 17-12-2020

W Zielencu na Święta nie ma szans na nocleg ale nie z powodu obostrzen i zakazów tylko z powodu braku miejsc bo wszyscy goście są w delegacji na Boże Narodzenie. Skoro firmy wysyłają swoich pracowników w delegację nawet w Swieta to oznacza ze mają one dużo pracy zleceń itp.to może wypadałoby sprawdzić czy np.niewykazaly te firmy strat i czy aby nie korzystają z tarczy antykryzysowej no i czy ci wszyscy "delegowani" są pracownikami firm które ich delegowaly.To oszustwo kwitnie w całym kraju i w ten sposób Cowid19 też kwitnie.

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×