REKLAMA

Usuną azbest w 10 wsiach

Do połowy lipca władze gminy Nowa Ruda przyjmowały wnioski na usuwanie azbestu z posesji mieszkańców na koszt gminy i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. I wpłynęły. To jednak przysłowiowa kropla w morzu potrzeb.

Do urzędu gminy wpłynęło 16 wniosków dotyczących usunięcia azbestu. Koszt tych prac oszacowano na 21 tys. zł. W efekcie usuniętych zostanie blisko 30 ton azbestu z posesji w 10 wsiach. - Tak duża ilość została osiągnięta pomimo krótkiego czasu na złożenie wniosku o dofinansowanie - mówi nam Diana Lisowska-Panek z Urzędu Gminy Nowa Ruda. - Udało się dzięki bezpośredniemu dotarciu do osób ujętych wykazem wyrobów zawierających azbest, a to z kolei możliwe było dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników - twierdzi urzędniczka. Problem w tym, że na terenie gminy jest nadal olbrzymia ilość miejsc, gdzie jest składowany azbest - głównie na dachach. w takim tempie potrzeba będzie dziesiątek lat, aby cały rakotwórczy materiał usunąć z terenu gminy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Usuną azbest w 10 wsiach

foto: pixabay.com

Będzie przebudowa stacji kolejowej w Ścinawce Śr. Polskie Linie Kolejowe szukają wykonawcy. Prace mają się zakończyć przed rozpoczęciem wydobycia węgla.

Nie popisali się strażacy ochotnicy z gminy Radków. Mieli zabezpieczać zawody sportowe „Garmin Ultra Race Radków 2019” i „Garmin Triminator Radków”, a mało brakowało, aby przez nich w ogóle się one nie odbyły.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×