REKLAMA

Dąb Stanisław

Nowy pomnik przyrody na terenie Nowej Rudy

We wtorek 10 października o godz. 10.00 przy skrzyżowaniu ulic Radkowskiej – Kłodzkiej w dzielnicy Słupiec miejsce miało się uroczyste odsłonięcie Pomnika Przyrody. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, rosnący przy skrzyżowaniu ulic Dąb Szypułkowy, objęty został ochroną. Dąb szypułkowy - to nowy pomnik przyrody na terenie Nowej Rudy. Będzie nosił imię Stanisław. Dzięki tej decyzji z publicznych pieniędzy łatwiej będzie finansować leczenie drzewa, czyli m. in. wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i zabezpieczających koronę oraz zabezpieczenia ubytków i ran powierzchniowych pnia. Nie można też bez zezwoleń ingerować w jego najbliższe otoczenie.

Drzewo rośnie w samym centrum dzielnicy Słupiec, przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną na skraju ulic Radkowskiej, Słupieckiej, Kłodzkiej i Kwiatkowskiego. Oficjalnie teren ten należy do Dolnośląskie Służby Dróg i Kolei, która teraz powinna finansować wszelkie koszty związane z utrzymaniem drzewa w należytym stanie.

  • gatunek - dąb szypułkowy
  • szacunkowy wiek - ok. 154 lat
  • wysokość - ok. 26,40 m
  • pierśnica - 123 cm
  • rozpiętość korony - ok. 24 m
  • obwód pnia mierzony na wysokości 130 cm - 386 cm

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dąb Stanisław

Podpalał wiaty przystankowe oraz pojemniki na śmieci. Został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 90 miesięcy. O tym, jaki ostatecznie los go spotka zdecyduje sąd.

 

Wiele tygodni poczekamy, aby Noworudzkie Usługi Komunalne opróżniły nasze przydomowe szambo. Dlaczego tak długo?
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×