REKLAMA

Baśniowa wigilia

Niezwykła opowieść, przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego, barwne stroje, romantyczny balet, bogata scenografia i elementy akrobatyki – to składowe wyjątkowego spektaklu „Baśniowy dziadek do orzechów”.

Balet w dwóch aktach to opowieść o Klarze, która w wigilię Bożego Narodzenia znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Po zapadnięciu zmroku, kiedy dziewczynka zasypia w fotelu, magiczna zabawka zabiera ją w świat magii, gdzie ożywiony dziadek do orzechów toczy bitwę z myszami, a Klara spotyka Królową Śniegu. W drugim akcie tytułowy bohater zamienia się w przystojnego księcia, który wraz z Klarą wyrusza w daleką podróż do Krainy Słodyczy. Wędrówce towarzyszy muzyka, a poszczególni bohaterowie wykonują przed książęcą parą, uroczyste tańce pochodzące z rożnych stron świata. Publiczność, wraz z Klarą i ożywionym dziadkiem do orzechów mają wyjątkową okazję zobaczyć ogniste flamenco, tradycyjny taniec rosyjski, choreografię z dalekich Chin, a nawet zanurzyć się w magiczny świat Orientu. Zachwycona magiczną wyprawą Klara budzi się w fotelu z nową zabawką w ramionach. Wszystkie przygody okazują się tylko pięknym snem. Spektakl doskonale łączy klasyczny balet z niezapomnianą muzyką Piotra Czajkowskiego. Tym, co wyróżnia tę opowieść, są profesjonalni tancerze na co dzień związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz narrator, który snuje opowieść o losach bohaterów i ich przygodach. Ten wyjątkowy spektakl będzie można obejrzeć w Kłodzkim Ośrodku Kultury 8 grudnia o godz. 17.00.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Baśniowa wigilia

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×