REKLAMA

Z wizytą u Prezydenta

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

150 wolontariuszy akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” odwiedziło Pałac Prezydencki i spotkało się z Parą Prezydencką.

Tegoroczna akcja ratowania polskich nekropolii na Kresach, z okazji stulecia odzyskania niepodległości, została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

– Dziękuję, że pielęgnując tę pamięć, a ściśle mówiąc przywracając ją, dbacie o to, byśmy nie zatracili się jako wielka wspólnota. To właśnie Wasze wspólnototwórcze działanie jest od strony historycznej czymś niezwykle cennym. A to, że jesteście razem i robicie to wspólnie, to niezwykły element wychowawczy – powiedział Andrzej Duda”.

Podczas uroczystości Prezydent odznaczył inicjatorkę akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” , Prezesa Fundacji Studio Wschód- Grażynę Orłowską Sondej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W podziękowaniu za udzielane wsparcie, dobre słowo oraz za serca, które biją dla Kresów, wolontariusze z Jugowa na ręce Pary Prezydenckiej przekazali ikonę Matki Boskiej Żałobnej, autorstwa Sandry Fidurskiej. Jednocześnie wolontariusze podarowali tablo ze zdjęciami z IX edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Jugów reprezentowali: z Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie: Zuzanna Pełka, Aleksandra Kałwak, Milena Wyrębak, Karol Tyszka, Marcin Antosik oraz Bożena Sołek- Muzyka, z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sinkiewicza w Nowej Rudzie: Julia Lichwa oraz Natalia Muzyka. W spotkaniu uczestniczyli: Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, Zastępca Dyrektora DWPPG MSZ Iwona Kozłowska. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk oraz Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Z wizytą u Prezydenta

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×