REKLAMA

Chemia na cmentarzu

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Jakież było zdziwienie mieszkańców, którzy odwiedzili groby swoich bliskich na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej w centrum Nowej Rudy. To, co zastali na cmentarzu zbulwersowało ich na tyle, że w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. A chodzi o spaloną trawę - jak się okazuje na skutek wylania środków chwastobójczymi. Jak żalili się mieszkańcy, trawa została wypalona aż przy samych grobach. Tym tematem zainteresował się też noworudzki radny Janusz Staniocha, który szefuje pracami komisji porządku publicznego. - Nie jestem zadowolony z tego co się stało - grzmi radny i obiecuje, że będzie interweniował u zarządcy cmentarza. - Muszę jeszcze sprawdzić kilka faktów, które sobie z zarządcą wyjaśnię. Wówczas konkretnie się do tego odniosę - zaznacza Staniocha. Ale to nie koniec. Radny chce, aby sprawą zajęła się cała jego komisja. - Dla mnie to jest co najmniej brzydkie, tak bym to określił - ocenia Staniocha. Najprawdopodobniej wylanie środka chwastobójczego na trawę miało ułatwić życie zarządcy cmentarzu, którzy jest zobowiązany do jej koszenia. - Koszenie ma się odbywać powyżej 10 cm. Można zlać środkami chwastobójczymi wzdłuż alejek, tak jest w umowie z zarządcą. Ale dlaczego zostało to zlane między grobami, tego nie wiem i to będę wyjaśniał - informuje Janusz Staniocha. My też próbowaliśmy to wyjaśnić, ale zarządca cmentarza, czyli Czesław Kantorski nie odbierał telefonów od naszych dziennikarzy w ostatnich dniach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Chemia na cmentarzu

Obrazek użytkownika Miś
  • Miś
  • 31-05-2020

Pan staniocha to jedynie co umie? zrobić to zdjęcia auta które pakuje niewłaściwie
Obrazek użytkownika Jadwiga
  • Jadwiga
  • 02-06-2020

Szkoda że nikt nie wspomniał ile pszczół zabił taki debil, który w dzień używa oprysków chwastobójczych.
Obrazek użytkownika Facet48
  • Facet48
  • 07-06-2020

Porażka ekologiczna .Pszczoły i trwa zatrzymuje cenną wodę . Poza tym po deszczu bedzie samo błoto nie da rady będzie tam wejść . Ciekawe co Ochrona Srodowiska na to ekolodzy

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Fot. Gmina Nowa Ruda

Dziś (piątek, 3 lipca) w Bystrzycy Kłodzkiej, Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorza Macko, posła na Sejm RP Marcina Gwóździa i dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Izabeli Woronowicz promesę w wysokości 30 tys. zł na budowę placu zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich. Dotacja została przyznana w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Przeznaczona jest na powstały wiosną plac zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich, na terenie przynależnym do Publicznego Przedszkola.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×