REKLAMA

Nowa Ruda. Ruch przez most na Piłsudskiego zostanie przywrócony

Most groził katastrofą budowlaną. Jego stan techniczny był zły i wymagał wykonania pilnych robót

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Nowa Ruda. Ruch przez most na Piłsudskiego zostanie przywrócony. Kiedy dokładnie?

Nowa Ruda. Kończy się remont na moście na ul. Piłsudskiego. Jest to odcinek byłej drogi wojewódzkiej nr 380 Włodowice - Nowa Ruda, którą na chwilę obecną zarządza Powiat kłodzki. Do wykonania pozostaje ułożenie nowej nawierzchni oraz dylatacje. Wykonawca zapowiada, że ruch przez most zostanie przywrócony w poniedziałek 23 sierpnia. Do połowy września będą prowadzone roboty dodatkowe zlokalizowane głównie pod mostem. Całkowita wartość robót wynosi 1 033 719,84 zł. Remont jest finansowany z pieniędzy Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Po zakończeniu inwestycji Powiat kłodzki przekaże uchwałą Rady Powiatu byłą znajdującą się w granicach miasta drogę wojewódzką nr 380 o długości ponad 6 km, dla Gminy Miejskiej Nowa Ruda, oraz poza granicami dla Gminy Wiejskiej Nowa Ruda o długości ponad 3,5 km.

<<Gwałciciel mieszka ze swoją ofiarą w Domu Pomocy Społecznej. Jak to możliwe?>>

Wyłączenie z ruchu głównej przeprawy przez Włodzicę, znajdującą się w ciągu ulicy Piłsudskiego rozpoczęło się 8 kwietnia. Na czas robót wprowadzony został objazd drogą wojewódzką nr 381 oraz ulicami Niepodległości i Świdnicką. Szybko okazało się, że nieoznakowany wyjazd z ul. Przechodniej, pozostawiony z kierunkiem jazdy na Wałbrzych, spowodował, że kierowcy pierwszego dnia jechali w tamtą stronę, zawracali i gubili się, bo przejazdu nie było i nie ma. Do 1 czerwca zarządcą ul. Piłsudskiego była Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Od 1 czerwca droga ta stała się drogą powiatową. 

Przypomnijmy. Most groził katastrofą budowlaną. Jego stan techniczny był zły i wymagał wykonania pilnych robót. W 2018 r. na moście została wprowadzona zastępcza organizacja ruchu ograniczająca ruch pojazdów ciężkich i prędkości przejazdowej do 20 km/h wraz z zawężeniem pasa ruchu. 

 

CZYTAJ TAKŻE:

<< Między Kłodzkiem, a Gołogłowami zderzyły się dwa auta. Co się wydarzyło?>>

<<Zwłoki znajdowały się w mieszkaniu w Dusznikach od kilku dni. Do jakiej tragedii tam doszło?>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda. Ruch przez most na Piłsudskiego zostanie przywrócony

Fot. MOK Nowa Ruda

Każdy może przyjść i zrobić świąteczną sesję zdjęciową, odwiedzić kolorowy ogródek, zasiąść w fotelu czy poszukać kota, który przyszedł odwiedzić domek.

Fot. polska-org.pl

Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie również zatrudnienienie więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w Kłodzku.

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w poniedziałek, 6 grudnia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×