REKLAMA

Gdzie zaparkują basenowicze?

Wiele wskazuje na to, że w tym roku uruchomiony zostanie basen przy ul. Fredry w Nowej Rudzie. Rodzi się jednak pytanie, gdzie osoby z niego korzystające będą zostawiać samochody?

Teoretycznie korzystający z basenu mieli parkować na nowym parkingu pomiędzy sklepem Biedronka, a Liceum Ogólnokształcącym. Tyle, że już teraz nie ma na nim ani jednego wolnego miejsca. Pytamy zatem burmistrza, czy ma w planach budowę kolejnego parkingu i jaki jest pomysł na rozwiązanie parkingowych problemów basenowiczów. - Nie ma w planach budowy kolejnego parkingu. Przynajmniej na razie - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Parking będzie również przed basenem. Największe natężenie ewentualnych klientów basenu, którzy chcieliby korzystać z parkingu przy Biedronce to sobota i niedziela, a w takie dni tych aut jest tam mniej, ponieważ nie funkcjonuje wtedy szkoła, nie pracują niektóre instytucje. Z kolei w dni powszednie pewnie będzie mniej osób korzystających z basenu, a przyjeżdżających samochodami więcej - ocenia burmistrz.
Kolejny parking?

Część radnych i mieszkańców wskazuje, że jest miejsce, gdzie mógłby powstać nowy parking. To teren za tzw. domkiem klubowym na noworudzkim stadionie, poniżej budynku Szkoły Podstawowej nr 2. - Nie jest to nic nowego. To miejsce było już rozważane pod ewentualny parking. Natomiast na ten moment nie ma w planach budowy nowego parkingu - odpowiada burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Gdzie zaparkują basenowicze?

Obrazek użytkownika Kik
  • Kik
  • 15-01-2020

żenujące !

foto ilustracyjne
pixabay.com

Czy dojdzie do budowy ścieżki rowerowej po pasie granicznym na trasie Radków-Tłumaczów - Krajanów – Bartnica?

Budowa kopalni w Ścinawce Śr. nabiera tempa pomimo, że Andrzej Zibrow nie ustępuje. Pierwsi górnicy już deklarują chęć zejścia pod ziemię. Inwestor zaś pierwsze tony węgla chce wydobyć jeszcze przed tegoroczną Barbórką. Czy się uda? O tym m.in. rozmawiamy z Dariuszem Wojciechowskim, prezesem spółki Nexano Minerals, która buduje kopalnię w Ścinawce Śr.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×