REKLAMA

Po bułki, czy na interwencję?

foto: użyczone

Tak parkują radkowscy policjanci przed sklepem Dino.

Komendant noworudzkich policjantów sprawdza, dlaczego podlegli mu mundurowi zaparkowali na tzw. kopercie.
Za postój na tzw. kopercie, czyli miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych grozi mandat karny w wysokości 500 zł. Każdy kierowca jest z tego rozliczany i tu rzadko kiedy jest zmiłuj się. A co jeżeli na kopercie staną policyjnym samochodem mundurowi? O takiej sytuacji, która zdarzyła się pod jednym z marketów w Radkowie, poinformowali nas czytelnicy. Zdjęcie trafiło na biurko komendanta komisariatu policji w Nowej Rudzie. - Zdjęcie zostało przekazane komendantowi. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie - zapewnia Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.
Mogą, czy nie mogą
W przypadku, gdy ów mundurowi, którzy stanęli na kopercie i poszli do sklepu po przysłowiowe bułki, to możemy mówić o nagannym wręcz zachowaniu i zdarzeniu, które nie powinno mieć miejsca. Inaczej sytuacja może wyglądać jeżeli mundurowi przyjechali na interwencję i podczas niej ujawnili wykroczenie lub przestępstwo.
Kontratyp
Wówczas taki mundurowy może powołać się na kontratyp, czyli okoliczność wyłączającą karną bezprawność czynu. Postępowanie, które w normalnych warunkach jest bezprawne, staje się prawnie dozwolone ze względu na zaistnienie określonych okoliczności. Tak może być, gdy policjant popełnia wykroczenie ujawniając przy tym inne wykroczenie lub przestępstwo. Wszystko też zależy od wagi podejmowanych działań. Do sprawy będziemy wracać.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Po bułki, czy na interwencję?

Obrazek użytkownika qwerty
  • qwerty
  • 14-01-2019

Radkowscy policjanci? A logo gminy gdzie? Stawiam, że to raczej noworudzka.
Obrazek użytkownika Joanna Zyzda-Kusiakiewicz
  • Joanna Zyzda-Ku...
  • 15-01-2019

W radkowskim DINO wózki ZAWSZE stoją w środku!

Nie płacą na dzieci, a ich długi liczone są w milionach złotych.

Wciąż zablokowany jest przejazd drogą powiatową prowadzącą z centrum Dzikowca w stronę Podlesia. Sprawdzamy, czy i kiedy wójt Mierzejewska tę drogę otworzy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×