REKLAMA

Bez nowej nawierzchni

Foto: FB UM w Nowej Rudzie

Ani w tym, ani w przyszłym roku nie będzie nowej nawierzchni asfaltowej na łączniku pomiędzy ulicami Srebrną i Jasną w centrum Nowej Rudy.

Interpelacje w tej sprawie radny Marin Kocoń składa od 2016 r. Do chwili obecnej droga nie została zrobiona, choć dla wielu mieszkańców stanowi dojście do ich posesji. Niestety nowa nawierzchnia nie zostanie wykonana ani w tym, ani na przyszłym roku. - Jest to droga wewnętrzna. Na terenie miasta, a zwłaszcza na jego obrzeżach ze względu na rozproszoną zabudowę oraz trudności terenowe jest wiele dróg wewnętrznych, które są w bardzo złym stanie technicznym i wymagają remontu - przekonuje burmistrz Tomasz Kiliński. - Szacunkowy koszt wykonania nawierzchni asfaltowej na odcinku 175 m i szerokości 2,5 m wynosi ok. 70 tys. zł. Ze względu na brak środków oraz inne pilne potrzeby inwestycyjno- remontowe na drogach miejskich, trudno jest określić termin wykonania na tej drodze nawierzchni asfaltowej - dodaje. Według burmistrza, to kiedy nawierzchnia zostanie zrobiona zależy od stanowiska radnych i środków jakie przez nich zostaną przeznaczone na utrzymanie dróg wewnętrznych. Wiemy już, że nowa nawierzchnia nie pojawi się też w przyszłym roku. - Jeżeli nie ma pieniędzy, to się nie zrobi. Widocznie jest dużo innych potrzeb i ważnych spraw. Na tę chwilę w planach na 2019 r. to zadanie nie zostało ujęte. Może uda się w latach następnych. Wiem, że mieszkańcy chcieliby jak najszybciej. Ja też bym chciał. Stan tej nawierzchni wymaga remontu, ale nie jest jeszcze tak tragiczny. Myślę, że jeszcze rok wytrzyma - komentuje decyzję burmistrza radny Marian Kocoń.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bez nowej nawierzchni

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×