REKLAMA

Czy przez koronawirusa zamkną liceum na osiedlu?

foto: pixabay.com

Dzieci od września mają wrócić do szkół zapowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nasi dyrektorzy szkół mówią tak, ale mają sporo pytań. - Jeżeli przypadek zakażenia koronawirusem zostanie stwierdzony na os. Piastowskim w odległości 100-metrów od szkoły, co wtedy - zastanawia się Robert Zynkowski, dyrektor noworudzkiego liceum.

Robert Zynkowski dyrektor noworudzkiego liceum

Na razie nie wiem co o tym myśleć, bo nie wiem czy w ogóle wrócimy. To, że premier powiedział, że wracamy, to nie znaczy, że tak będzie, bo na razie nie wiemy co będzie od 1 września. Natomiast uważam, że decyzję o powrocie do zdalnego nauczania powinien podjąć m.in. sanepid, a nie żeby to było zrzucane na dyrektorów. Przyjmijmy, że w szkole jakiś uczeń czy pracownik będzie miał stwierdzonego koronowirusa. To oczywiście dyrektor może powiedzieć zamykamy szkołę, ale jeżeli taki przypadek został stwierdzony na os. Piastowskim w odległości 100-metrów od szkoły. Co wówczas? Zamykamy szkołę, czy nie? Nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobił. Część rodziców na pewno byłaby za zamknięciem, część przeciw.

Jarosław Przybył dyrektor szkoły podstawowej nr 7 w dzielnicy Słupiec

Jeżeli będzie bezpiecznie i nie będzie dużego zagrożenia epidemicznego w Polsce i jeżeli minister, czy premier nie zakażą powrotów do szkół, to jak najbardziej jestem za powrotem. Na pewno nie będzie tak, że stwierdzę, że jedno dziecko jest „podejrzane”o zakażenie, czy rodzic i będę zamykał szkołę. Nie jestem ani epidemiologiem, ani lekarzem i jeżeli będę musiał podjąć jakąkolwiek decyzję, to skonsultuję ją z osobami, które mają większą wiedzę.

Brygida Gąsior dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej

Jest za wcześnie na takie oceny. Zobaczymy jak się rozwinie w kraju sytuacja epidemiologiczna i myślę, że bliżej końca sierpnia, będzie czas na podejmowanie decyzji o powrocie do szkół. Uważam, że decyzje o zamknięciu szkół i przejściu na zdalne nauczanie powinien podejmować organ prowadzący szkoły. Wszystkie takie decyzje konsultuję z organem prowadzącym, czyli starostwem. Nie jestem aż tak niezależną osobą

Dariusz Chojecki dyrektor szkoły w dzielnicy Drogosław

Osobiście uważam, że powinniśmy wrócić do szkół. Mamy trudny okres za sobą od 17 marca do końca roku szkolnego. U mnie zakończenie roku się odbyło, tylko zostało podzielone na oddziały klasowe. Miałem wtedy krótki kontakt z uczniami i zapytałem ich wprost, czy chcieliby wrócić do szkoły. Odpowiedzieli, że jak najbardziej. Dzisiaj jesteśmy bardziej doświadczeni i jestem zwolennikiem normalnego nauczania, z głową i odpowiedzialnie.

Roman Borkowski dyrektor szkoły w Ścinawce Śr.

Bardzo chciałbym, aby we wrześniu dzieci wróciły do szkoły, ale jak sytuacja pandemiczna rozwinie się w kraju tego nikt nie wie. Scedowanie odpowiedzialności na dyrektorów, czy zamykać szkoły czy nie, to nie do końca wiąże się z tym, że podejmuje się decyzję jednoosobowo. Jeżeli wykryjemy jakiś przypadek zakażenia, to musimy go zgłosić do sanepidu, kuratorium oświaty i wówczas przy współudziale tych dwóch podmiotów zapada decyzja o zamknięciu szkoły.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Czy przez koronawirusa zamkną liceum na osiedlu?

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×