REKLAMA

Nowy proboszcz, nowe rozdanie

foto:parafiajugow.pl

Bożków ma nowego proboszcza. Został nim dotychczasowy wikariusz parafii Św. Mikołaja w Nowej Rudzie, ks. Tomasz Nuckowski.

Nie wiadomo, czy to reakcja Świdnickiej Kurii Biskupiej na skargi kierowane przez wiernych pod adresem byłego już proboszcza ks. Jana Ordowskiego (nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem kurii). Wiadomo natomiast, że parafianie będą mogli wreszcie zapomnieć o tym co złe, bo nowy proboszcz już dziś podkreśla, że najważniejsza jest otwartość na człowieka. - Trzeba uśmiechać się do drugiego człowieka, być otwartym, wysłuchać go. Jeżeli nie będziemy zamknięci na wiernych, to wszystko będzie dobrze - mówi nam ks. Tomasz Nuckowski, nowy proboszcz parafii w Bożkowie. Ks. Tomasz przez 16 lat był wikariuszem. 2 lata pracował w parafii w Żarowie, rok w Wambierzycach, 5 lat w Wałbrzychu, rok w Ząbkowicach Śl., 3 lata w Walimiu i 5 lat w parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie. Teraz będzie proboszczem w Bożkowie. Jakim będzie księdzem dla swoich nowych wiernych? - Przede wszystkim Chrystusowym. Inaczej nie umiem. Trzeba otworzyć się na wiernych. Od poniedziałku (16 września - przyp. red.) jestem w parafii w Bożkowie. W najbliższą niedzielę podczas mszy św. zostanę oficjalnie przywitany przez dziekana - mówi nam ks. Tomasz. - Na razie o planach trudno mówić. Muszę mieć chwilę na rozpakowanie się i poznanie wszystkiego. Nie wiem co przyniosą kolejne dni, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze. A co najważniejsze, że parafianie będą zadowoleni ze swojego proboszcza - dodaje duchowny.

Ostatnia msza

Z kolei w niedzielę, 15 września swoją ostatnią mszę w Bożkowie odprawił dotychczasowy, wieloletni proboszcz ks. Jan Ordowski. - Ks. Ordowski będzie posługiwał w Lądku Zdroju. Tyle mogę powiedzieć – mówi ks. Tomasz Nuckowski. - Ks. Ordowski odprawił ostatnią mszę i odszedł na urlop zdrowotny - dodaje Izabela Zadrożna, sołtys Bożkowa. Przypomnijmy, że niestety ks. Jan Ordowski, który proboszczem Bożkowa był od lat odszedł w atmosferze skandalu. Skandalu, bo wierni zarzucali duchownemu m.in. pijaństwo, arogancję, instrumentalne traktowanie ludzi. Uważali też, że dla niego najważniejszy był pieniądz, msze św. odprawiał w pośpiechu, spóźniał się na nie, a kazania czytał z kartek. Nie jest wykluczone, że po zakończeniu leczenia ks. Ordowski ponownie zawita do Bożkowa. Taka sytuacja przed kilkoma laty była z proboszczem w Świerkach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowy proboszcz, nowe rozdanie

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×