REKLAMA

Jest zgoda, będzie kasa

foto: UM NR

Władze Nowej Rudy zapłacą za roboty dodatkowe przy budowie basenu. Zaakceptowały też tłumaczenie wykonawcy związane z opóźnieniami na budowie i zgodziły się na wydłużenie terminu. Ten termin ulegnie jednak jeszcze zmianie.

- Władze miasta przedłużą termin. Zdecydowaliśmy się na to z powodu sytuacji związanej po pierwsze z robotami dodatkowymi, które wystąpiły na kontrakcie, po drugie z wynikającymi z zapisów umowy dotyczącymi sytuacji związanych z niemożnością prowadzenie robót ze względu na pogodę, czyli niskie zimowe temperatury - tłumaczy Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Wniosek jest jeszcze w trakcie analizy. Nie ma jeszcze ustaleń, ale stwierdzając, że są roboty dodatkowe damy dodatkowy czas na ich wykonanie - deklaruje burmistrz. Część robót dodatkowych, które wystąpiły na tej inwestycji jest już zatwierdzona, więc siłą rzeczy wiąże się to z wydłużeniem czasu realizacji budowy basenu. - Do 30 września mamy wydłużony czas na wykonanie części robót dodatkowych. Zostały jeszcze cztery wnioski, które jeżeli zostaną zaakceptowane, to jeszcze ten czas wydłużą - mówi Tadeusz Malik reprezentujący firmę „Kwadros”, która jest wykonawcą prac. W praktyce oznacza to, że budowa basenu w wersji optymistycznej potrwa do wiosny 2020 r., a w wersji pesymistycznej zakończy się dopiero w 2021 r. Za roboty dodatkowe miasto zapłaci, a koszty te mogą sięgnąć do miliona złotych. - Jeszcze tych robót dodatkowych nie mamy wycenionych. Są one w trakcie procedowania przez inżyniera kontraktu - przyznaje burmistrz. - Protokół dotyczący robót dodatkowych jest protokołem konieczności, czyli konieczności wykonania dodatkowych robót. Wyrażając na nie zgodę, po ich wycenie zgadzamy się na ich zapłatę. Jesteśmy więc też w trakcie procedowania zwiększenia dofinansowania na tę inwestycję - dodaje Tomasz Kiliński. Pierwotny termin zakończenia budowy basenu wyznaczono na 15 lipca. Ale 11 lipca wykonawca podpisał z władzami Nowej Rudy aneks, że ten termin zostanie przedłużony do 30 września. Przy okazji dołożono też wykonawcy do remontu kolejne 192 tys. zł. - Łączne wynagrodzenie wykonawcy to 12 milionów 185 tys. 370 zł - przypomina Przemysław Herter z noworudzkiego magistratu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Jest zgoda, będzie kasa

Obrazek użytkownika Inżynier budowy
  • Inżynier budowy
  • 16-08-2019

Miasto cudów i układów.Z terminu otwarcia basenu lato 2019 robi się 2021 rok Dwa lata na roboty dodatkowe śmiech na sali.Noworudzianie przejrzyjcie na oczy.
Obrazek użytkownika Inżynier budowy
  • Inżynier budowy
  • 16-08-2019

Miasto cudów i układów.Z terminu otwarcia basenu lato 2019 robi się 2021 rok Dwa lata na roboty dodatkowe śmiech na sali.Noworudzianie przejrzyjcie na oczy.
Obrazek użytkownika Wyborca
  • Wyborca
  • 25-08-2019

I tak do kolejnych wyborów.
Obrazek użytkownika Wyborca
  • Wyborca
  • 25-08-2019

I tak do kolejnych wyborów.
Obrazek użytkownika Wyborca
  • Wyborca
  • 25-08-2019

I tak do kolejnych wyborów.

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×