REKLAMA

Zmienią się nie do poznania

Ich lokatorzy wkrótce zaczną mieszkać w normalnych warunkach. Ich kamienice należące do władz gminy wkrótce przejdą kapitalny remont. Chodzi o budynki w Woliborzu i Ludwikowicach Kł.

Mieszkańcy tych budynków mogą mówić o prawdziwym szczęściu. Jeszcze w tym roku dojdzie do remontu budynków komunalnych przy ul. Głównej 57 w Ludwikowicach Kł. oraz Wolibórz 153. Do remontów dojdzie, bo gminni radni zgodzili się pozyskać na ten cel kasę z Funduszy Europejskich. Budynki zmienią się nie do poznania. W przypadku kamienicy przy ul. Głównej 57 zostaną naprawione i wzmocnione ściany oraz stropy. Całkowicie wymienione będą drewniane stropy nad parterem i pierwszym piętrem w obrębie klatki schodowej. Naprawione zostaną też drewniane schody. Budowlańcy mają skuć także tynki w częściach wspólnych i wykonać nowe. Wymieniony zostanie dach wraz z więźbą dachową. Zostanie docieplony. Również elewacja przejdzie kapitalny remont. Wymienione zostaną okna i drzwi. Kapitalny remont przejdzie również klatka schodowa.

Również mieszkańcy jednej z kamienic w Woliborzu (nr 153) są zadowoleni. W tym przypadku zostaną wymienione wszystkie drzwi i okna oraz dach, które zostanie też docieplony. Zostanie wykonana nowa elewacja. Wyremontowana będzie też klatka schodowa. Budowlańcy zajmą się również naprawą stropów oraz drewnianych schodów na korytarzu. Remonty powinny zakończyć się do końca lipca.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zmienią się nie do poznania

Mieszkańcy wsi w gminie Nowa Ruda i gminie Radków skarżą się na problemy z dojazdami.

Mieszkańcy są zbulwersowani, prezes spółdzielni nie widzi w tym nic złego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×